banner461

Türk Kızılay Nevşehir Çocuklara Kitap Olmaya Çağırıyor!

Türkiye genelinde Türk Kızılay tarafından hayata geçirilen “Çocuklara Kitap Ol” projesi kapsamında Nevşehir 81 ilden seçilen 5 pilot il arasına girdi.

banner15
Türk Kızılay Nevşehir Çocuklara Kitap Olmaya Çağırıyor!
26 Nisan 2021 Pazartesi 12:19

banner517
banner134

Türkiye genelinde Türk Kızılay tarafından hayata geçirilen “Çocuklara Kitap Ol” projesi kapsamında Nevşehir 81 ilden seçilen 5 pilot il arasına girdi. Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek Nevşehir halkına “Kitap Bağışı” çağrısında bulundu.

Projenin amacı kapsamında ihtiyaç sahibi okullara kitap ulaştırmanın yanı sıra çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılması da hedeflendi. Proje ile ilgilenen Genç Kızılay Nevşehir Proje Fon Birimi Sorumlusu Buket Bayram tarafından bağışlanacak kitap düzeyleri şu şekilde belirtildi:

1. İlköğretim çocuk kitapları (Masal, hikâye, roman, boyama)

2. Test, yardımcı kaynak ve sınavlara hazırlık kitapları

3. MEB Tavsiyeli kitaplar 4. Türk ve Dünya Klasikleri Kitapları

5. Dil öğrenme kitapları

6. Sözlük Türleri

Projeyle alakalı açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek:

“Türk Kızılay’ımız tarafında başlatılan bu projede Nevşehir ilimizin 81 ilden pilot olarak seçilen ilk beş il içerisine girmesi gurur verici. Bu proje kapsamında kitap ihtiyacı olan okullarımıza destek sağlamanın yanı sıra çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz. Kitap bağışlarımızı şubemize almaya başladık. Nevşehir halkımızı da “Çocuklara Kitap Ol” kampanyası ile kitap bağışına davet ediyorum. Halkımızın bu konuda duyarsız kalmayacağına inancım tam. Haydi Nevşehir sende ihtiyaç sahibi çocuklarımıza umut ol.”

Değerli halkımız kitap bağışlarını

Kapucubaşı mahallesi,millet caddesi No 15/1 (Borsa Kavşağı üstü,vakıfbank karşısı)nda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şubemize ulaştırabilir

İletişim:0506 422 90 03

İletişim2:0538 056 17 44


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.