banner461

Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi, Nevşehir'deki kabri başında anıldı

Nevşehirli Baykar Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi, ölüm yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.

banner15
Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi, Nevşehir'deki kabri başında anıldı
27 Kasım 2022 Pazar 13:25

banner134

Bursa'daki Teknoloji Kampı'na giderken meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden Nevşehirli Baykar Uçak Mühendisi ve İHH Gönüllüsü Tarık Kesekçi, ebediyete intikalinin 1. yıldönümünde unutulmadı.

Baykar Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi için, 1.ölüm yıl dönümünde Nevşehir Taşlıbel Mezarlığı'ndaki kabri başında, öğle namazı sonrasında anma  töreni düzenlendi.

Anma törenine, Kesekçi 'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İHH derneği, Öğretmenleri ve sevenleri katıldı. 

Mazlum Coğrafyaların İyilik Mühendisi Nevşehirli Baykar Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi, Nevşehir Rasim Uzer Camisinde kılınan öğle namazının ardından Taşlıbel Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığında ki kabri başında dualarla anıldı.

4 genç, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın gençlik oluşumu İstanbul Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na gitmek için İstanbul’dan yola çıktı. Gençler, Bursa’da bulunan İHH Marmara Afet ve Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenecek olan kampa giderken İstanbul - Bursa Otoyolu’nda geçirdikleri kaza sonucu olay yerinde hayatlarını kaybettiler. 

Nevşehirli Tarık Kesekci daha yeni baba olmuştu...

Tarık Kesekçi; aslen Nevşehirliydi, İstanbul’da ikamet ediyordu, 26 yaşındaydı ve yeni baba olmuştu. Üniversite yıllarından itibaren İHH’da gönüllü faaliyetlere katılıyor, yurt dışı organizasyonlarında yer alıyordu. İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bitirip Baykar Savunma Şirketi’nde uçak mühendisi olarak çalışmaya başladıktan sonra ise yeni yetişen nesile teknoloji aşkını aşılamak için gönüllü konferanslara katılmaya devam etti. Genç İHH’nın düzenlediği teknoloji kamplarına katılıyor ve bir genç olarak Akıncı gibi insansız hava araçlarında uçuş performans ve analiz mühendislik takımının lideri olarak onlara örneklik teşkil ediyordu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.