banner461

Uçhisar'da Başkan Süslü Anneler Günü'nde ata tohumu fide dağıttı

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Anneler Günü dolayısıyla eşi Songül Süslü ile birlikte çat kapı ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

banner15
Uçhisar'da Başkan Süslü Anneler Günü'nde ata tohumu fide dağıttı
10 Mayıs 2021 Pazartesi 17:00

banner517
banner134

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Anneler Günü dolayısıyla eşi Songül Süslü ile birlikte ev ziyaretlerinde bulduğu kadınların anneler gününü kutladı kendilerine ata tohumu fidesi dağıttı.

“Bizleri dünyaya getiren cennet kokusu annelerimiz için ne yapsak azdır. Onları sadece Anneler Günü'nde değil hayatımızın her günü her anında mutlu etmeli, dualarını her daim almalıyız." diyen Başkan Osman Süslü eşi ile birlikte annelerle sohbet ederek yaklaşan Ramazan Bayramları’nıda tebrik etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü mesajında; Yaşama sevincinin, sonsuz sevginin, şefkatin, merhametin ve fedakârlığın kendi tarifini bulduğu makamların en yücesidir annelik. Dinimizde annelere ve annelik makamına sürekli övgüler dizilmiş, annelerin birer cennetin anahtarı olduğu ifade edilmiştir. Geçmişten günümüze uzanan bu örgü içerisinde çok rahatlıkla ifade edilebilir ki; bizde anne yurt demektir, vatan demektir. Anne demek, sınırsız bir yürek demek, anne toprak demek, toprak gibi bizi doğurmak demek, toprak gibi bizi hayata hediye bırakmak, bağrında büyütmek demek. Annelerimiz sayesinde köklerimiz derine, dallarımız göğe yükselmektedir. Köklerimiz ne kadar kavi ve sağlam olursa, geleceğimizden o kadar emin olabiliriz. Bu köklerimizden bizlere kalan ata tohumlarımız geçmiş zenginliğimizdir. Tohumlara sadakat, geleceğe, yaradılışa verebileceğimiz en güzel karşılıktır. Tohumlarımız aynı zamanda geleceğin teminatıdır. Her dönemde altından daha değerlidir, zira kaybolan tohumlarımızın ve bunlarla birlikte yok olan lezzetlerin geri getirilmesi mümkün değildir. bu yüzden ata tohumlarımıza sahip çıkmalı ve onları gelecek nesillerde de yeşermesini sağlamayı görev bilmeliyiz.
Anneler gününü vesile ederek günün anlam ve önemini en iyi anlatan ata tohumlardan üretilen domates fidelerimizi annelerimize emanet edeceğiz’’ ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.