banner461

Ünver: “ Kadınlarımız, Toplumsal Kalkınmada Vazgeçilmez Bir Güç Oluşturuyor”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kadınların toplum hayatında daha etkin bir yapıya kavuşmalarının , Türkiye’nin kalkınma yarışında önemli bir güç oluşturacağını belirtti.    

banner15
Ünver: “ Kadınlarımız, Toplumsal Kalkınmada  Vazgeçilmez Bir Güç Oluşturuyor”
07 Mart 2017 Salı 09:42

banner517
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kadınların toplum hayatında daha etkin bir yapıya kavuşmalarının , Türkiye’nin kalkınma yarışında önemli bir güç oluşturacağını belirtti.  
 
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
Ünver mesajında, yaşadığımız yüzyılda her geçen yıl toplumda çaba ve gayretleriyle birlikte  dinamik bir güç haline gelen kadınların,  çalışma hayatına atılarak çeşitli sektörlerde önemli bir sorumluluk aldığını dile getirdi.
 
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan  Ünver, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Cennetin ayaklarının altında olduğunun müjdelendiği annelerin, bilinçsiz bir kesim tarafından halen şiddetin  hedefi olmalarının da önüne  toplumsal bilincin gelişmesi ile geçilebileceği düşüncesini paylaştığını vurguladı.
 
Ünver , Türkiye’nin kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesinin ardından 70 yılı aşkınzamanın geçtiğini dile getirerek,bu süreçte  elde edilen bir dizi   kazanımla bile Türkiye’nin bu alanda bir çok Avrupa ülkesinin önünde bulunduğunu  vurguladı.
 
Ünver, toplum hayatının vazgeçilmez parçası olan kadınların  eğitim başta olmak üzere hayatın her alanında başarı grafiklerini her geçen gün arttırmalarının en büyük beklentileri arasında yer aldığını ifade ederek şunları kaydetti; “ “Her alanda eğitimli ve becerili hale gelen kadın, ülke geleceğinin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli potansiyel güç oluşturacaktır. Kadınlarımızın her alanda bilgi ve becerilerle donatılmasıöyle  inanıyoruz ki daha güçlü bir Türkiye için büyük bir zorunluluktur. Bu noktada ev hanımlarımız başta olmak üzere genç kızlarımızın da bir çok dalda daha eğitimli bireyler haline gelmesinde,  Nevşehir Belediyesi  olarak üzerimize  düşeni yerine getirmekte ve bir biri ardına Kapadokya Eğitim Merkezi ve Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi vasıtasıyla daha fazla kadınımıza ulaşmayı temel bir görev olarak değerlendiriyoruz  Nevşehir Belediyesi  Kadın  Danışma Merkezi ile de  sorunlar içerisinde boğuşan kadınlarımızın yalnız olmadıklarını ortaya koyarak, onların karşılaştıkları şiddet başta olmak üzere aile ilişkilerinin geliştirilmesi, sağlık ve hukuksal anlamda da uzman arkadaşlarımız aracılığıyla  yardımcı olmaya çalışıyoruz.. İnanıyoruz ki Türkiye hem erkeği ve hem de kadını ile dünyada hak ettiği düzeye kısa zamanda kavuşacaktır. Türkiye’nin çağdaş ve modern bir yönde, dünyada hedeflediği noktaya ulaşmasında kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini kullanabilmeleri ve toplumsal hayatta kadınlarımızın daha etkin hale gelebilmeleri temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda Anayasamızda yapılan bir dizi düzenlemelerle Türk kadınının daha modern anlamda hayat imkanlarından yararlanmaları, çalışma hayatında  etkinliklerini artırmaları ve siyasi yaşama faal bir şekilde katılımlarının önü de açılmıştır. Hayatın her anında varlıkları ile büyük onur ve gurur duyduğumuz, eğitici,bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren ve sevginin simgesi olan kadınlarımızın,  bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık ,başarı ve mutluluk diliyorum.”
 
 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.