banner461

Ürgüp Kız Yurdunda Öğrencilere Bağımlılık Semineri Verildi

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen seminerde Yeşilay Derneği Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş tarafından seminer verildi.

banner15
Ürgüp Kız Yurdunda Öğrencilere Bağımlılık Semineri Verildi
03 Mart 2017 Cuma 15:41

banner517
banner134
Kredi ve Yurtlar Kurumu Ürgüp Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilere yönelik, Yeşilay Haftası kapsamında zararlı madde kullanımı konulu seminer düzenlendi.

Nevşehir Yeşilay Derneği Başkanı Şahin GÜNEŞ tarafından "Zararlı Madde Kullanımı" konulu seminerde Madde bağımlılığı nedir, nasıl bağımlı olunur, bağımlılığın zararları nedir konularında bilgi verdi.

Şahin Güneş, “Madde bağımlılığı: bağımlılık yapan bir maddenin ruhsal, fiziksel ya da sosyal problemlere rağmen alımına devam edilmesi; bırakma isteğine rağmen bırakılmaması, maddeyi alma isteğinin durdurulamamasıdır. Bağımlılık konusunda farkındalık oluşturulması gerekmesi ve ailelere bu konuda bilgi vermesi amacıyla ALO 191 uyuşturucu ile mücadele danışma ve destek hattının olduğunu ve bu konularla ilgili soru ve sorunlarda vatandaşların da bu numaradan bilgi alabileceğini bağımlılığın önlenebilen bir hastalık olduğunu ve en önemli tedavisinin bu maddelere hiç yaklaşmamak olduğunu” ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.