banner461

Vali Becel, Karapınar'dan Gelen Misafirlerini Kabul Etti

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş beraberinde Karapınar Kasabası Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kız Kur'an Kursu yöneticileri ve öğrencileri Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i makamında ziyaret etti.

banner15
Vali Becel, Karapınar'dan Gelen Misafirlerini Kabul Etti
21 Haziran 2021 Pazartesi 23:33

banner517
banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş ile birlikte Karapınar Kasabası Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kız Kur'an Kursu yöneticilerini ve öğrencilerini makamında kabul etti.

Valilik Makamda gerçekleşen ziyarette, hafızlık çalışması yapan öğrenciler ile tek tek ilgilenen Vali Becel, kurs öğreticisi hocalardan işleyiş ile ilgili detaylı bilgiler de edindi.

Kur'an öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu ifade eden Vali Becel, "Sizler Kur'an-ı Kerimi öğrenmek için gayret gösterip kurslara geldikçe, bizler de, daha fazla çalışarak daha iyi imkanlar hazırlamanın çabası içerisinde olacağız. Kur'an-ı Kerim yüce Rabbimizin kelamıdır. Müslümanların da yüce yaratıcının bu kelamını okuması, öğrenmesi ve onu anlaması en büyük görevlerinden birisidir. Allah'ü Teala ise bize Kur'an-ı Kerim'i tane tane ve manasını düşünerek okumamızı emrediyor. Kur'an-ı Kerim'i okumak, onu anlamak ve onunla amel etmek Müslümanların en büyük görev ve vazifesidir. Kuran'a gönül verip öğrenen olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum" diye konuştu.

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş,


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.