banner461

Vali Becel ve Başkan Savran Nevşehir'de Pazar yerlerini denetledi ...

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Belediye Başkanı Mehmet Savran, il merkezinde kurulan pazar yerlerinde korona tedbirlerini denetledi.

banner15
08 Mayıs 2021 Cumartesi 23:00

banner517
banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Belediye Başkanı Mehmet Savran, beraberinde İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı ve Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen ile birlikte 'Tam kapanma' dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze-meyve ile fide satışı yapılabilecek olan pazar yerlerinde uygulanacak tedbirleri yerinde inceledi.

İçişleri Bakanlığı'nın "Pazar Yerleri Genelgesi" Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim gerçekleştiren Vali Becel, Belediye Başkanı Savran ve beraberindeki heyet, İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge hükümleri çerçevesinde tezgahlar arası mesafe, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını yerinde inceleyerek; pazarcılar,  vatandaşlar ve esnaf ile sohbet ederek sorun ve isteklerini dinlediler.   

Vali Becel, denetimlerinde kurallara tam riayet edilmesi konusunda vatandaşlara ve esnafa tavsiyelerde bulundu.

Denetimde vatandaşla sohbet eden Vali Becel, vaka sayılarının azalması normalleşme dönemine geçilebilmesi için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasının hayati önem arz ettiğini ifade etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran; "Kapalı pazaryerimizdeyiz. Valimiz Sn. İnci Sezer Becel ile birlikte tam kapanma günlerinde pazar yerimizi ziyaret ederek esnaflarımızla bir araya geldik. Bu zorlu süreci birlikte atlatacağımızı, her zaman yanlarında olduğumuzu dile getirdik." dedi.

Polis ve zabıta ekipleri, vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde HES kodu kontrolü ve ateş ölçümlerini yaptıktan sonra pazaryerlerine aldı.

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda bugün Nevşehir il merkezi, ilçeler ve merkeze bağlı beldelerde toplam 16 ayrı pazar açıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.