banner461

Vali İnci Sezer Becel’in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

Vali İnci Sezer Becel 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı Yayınladı.

banner15
Vali İnci Sezer Becel’in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı
17 Mart 2022 Perşembe 16:19

banner517
banner134

Vali İnci Sezer Becel 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı Yayınladı.

Vali İnci Sezer Becel 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajında Şu İfadelere Yer Verdi; Çanakkale, mazisi insanlık tarihi ile başlayan aziz milletimizin, üzerinde yaşadığı toprakları vatan yapma, milli varlığımızı sürdürme, bağımsızlık ve barış ideali uğruna verdikleri mücadelenin, ete ve kemiğe büründüğü bir zaferdir. Bugün, bu şanlı zaferin 107. yıl yıldönümünü milletçe yâd etmenin haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.   

Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, vatan topraklarımızı savunmak ve korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimizin anılması bakımından önemli ve anlamlı bir gündür.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün kelimeleriyle Çanakkale, “Bugünümüzü kurtaran, maziye kahramanlığını ve büyüklüğünü iade eden, bu toprakları bize ebedi vatan yapan” zaferin adıdır.  

Türk Milletinin vatanını korumak ve kurtarmak için sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, dünya tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca ispatlamışlardır.  

Bugün bizlere düşen görev ise, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi Millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.  

Milletimiz bu zaferi bize armağan edenleri asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde de bir vefa borcudur. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde, bu cennet vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve istiklali uğrunda kahramanlıkları ve fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde taht kuran aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.