banner461

Acıgöl Kaymakamı Çakır Tatlarin Kasabasını Ziyaret Edildi.

Acıgöl Kaymakamı Mustafa Çakır ve Daire Amirleri eşliğinde ziyaret edilen Tatlarin Kasabasında yoğun bir program düzenlendi.

banner15
Acıgöl Kaymakamı Çakır Tatlarin Kasabasını Ziyaret Edildi.
11 Aralık 2014 Perşembe 23:24

banner517
banner134
Acıgöl Kaymakamı Mustafa Çakır ve Daire Amirleri eşliğinde ziyaret edilen Tatlarin Kasabasında yoğun bir program düzenlendi.Öncelikle Tatlarin Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek, Belediye Başkanı Sayın Ferhat ADIYAMAN ile bilgi alışverişinde bulunuldu. Sonrasında Sağlık Evi ziyaret edilerek Doktor Pembegül ÖZER'den Kasabanın Sağlık Durumu hakkında bilgiler alındı. Kasaba merkezindeki Kahvehane ziyaretiyle vatandaşlarla buluşularak istek, öneri ve şikâyetleri not edildi ve çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Tatlarin İlkokulu ve Ortaokulu ziyaret edilerek Öğretmenler ile görüşüldü. Daha Sonra Tatlarin Belediyesi tarafından yaptırılan, İnşaatı devam etmekte olan Tatlarin Taziye Evinde incelemelerde bulunuldu.

Son olarak Acıgöl ilçesine 10 km uzaklıkta Tatlarin kasabasında, "Kale" olarak adlandırılan tepenin yamacında yer alan  İki nefli, iki apsisli, beşik tonozlu olan zeminde koyu gri, tasvirlerde ise mor, hardal ve kırmızı renklerdeki kilise ve 1991 yılında ziyarete açılan mekânlarının büyüklüğü, erzak depolarının sayısının ve kiliselerin çokluğu nedeniyle askeri garnizon ya da manastır kompleksini akla getiren, diğer yeraltı şehirlerinde pek bulunamayan tuvalete sahip olan Yer Altı Şehri ziyaret edilerek, Yer altı şehrinin Turizme kazandırılması konusunda yapılanlar, yapılması gerekenler hakkında istişareler yapıldı.   Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.