banner461

Ak Parti Afyonkarahisar Kampı Başladı

AK Parti'nin kuruluşundan bu yana her yıl düzenlediği İstişare ve Değerlendirme Toplantıları'nın 25'incisi, Afyonkarahisar'da başladı.

banner15
Ak Parti Afyonkarahisar Kampı Başladı
22 Ekim 2016 Cumartesi 21:27

banner517
banner134
AK Parti hafta sonu Afyonkarahisar'da kampa girerken, Gündemin en önemli ilk maddesi ise yeni anayasa teklifi olacak.

Ak Parti Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın ikinci kez başkanlık edeceği toplantı, Güral Termal Otel'de düzenlenecek. Katılımcıların  dün otele giriş yapmasıyla başlayan  toplantı, üç gün sürecek.

AÇILIŞ VE KAPANIŞ KONUŞMALARI BASINA AÇIK OLACAK

Başbakan Yıldırım'ın  bugün  sabah saatlerinde açılış konuşmasını yapacağı toplantı, 23 Ekim Pazar öğleden sonra yapacağı değerlendirme konuşmasıyla sona erecek.Yıldırım'ın açılış ve kapanış konuşmalarının basına açık olarak yapılması planlanırken, toplantının diğer bölümleri kapalı olacak. Toplantıya bakanlar, milletvekilleri, genel merkez yöneticileri ve parti kurucuları katılacak.

GÜNDEM YENİ ANAYASA TEKLİFİKampın en önemli gündem maddesini ise AK Parti'nin önümüzdeki dönemde Meclis'e sunacağı başkanlık sistemini de içeren yeni anayasa teklifi oluşturacak.Öte yandan, kampta, dış politika, FETÖ, PKK, DEAŞ ile mücadele ve hükümetin önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği reformlarla ilgili de bakanların katılımcılara sunumlar yapması bekleniyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.