banner461

Akça, Tatlarin Yeraltı Şehrine Hayran Kaldı

Nevşehir İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça, Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman'ı makamında ziyaret etti.

banner15
Akça, Tatlarin Yeraltı Şehrine Hayran Kaldı
25 Ekim 2016 Salı 19:00

banner517
banner134
Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman, Nevşehir İl Garnizon ve Jandarma Komutanlığı görevine başlayan Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça’yı makamında ağırladı. Başkan Adıyaman, Akça’ya görevinde başarılar diledi.

Nevşehirlilerin huzur ve güveni için görev yaptıklarını belirten İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça da, Başkan Adıyaman’a teşekkür ederek, kendilerine verdiği desteğin devam etmesi temennisinde bulundu.

Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman daha sonra Nevşehir İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça'yı Tatlarin Yeraltı Kentine götürerek tarihi ve doğal güzelliğiyle Yeraltı Şehrini gezdirdi.

Nevşehir İl Jandarma Komutanı Akça, Tatlarin Yeraltı Şehrine Hayran Kaldı...

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine 10 km uzaklıktaki Tatlarin kasabasında, "Kale" olarak adlandırılan tepenin yamacında yer alan  İki nefli, iki apsisli, beşik tonozlu olan zeminde koyu gri, tasvirlerde ise mor, hardal ve kırmızı renklerdeki kilise ve 1991 yılında ziyarete açılan mekânlarının büyüklüğü, erzak depolarının sayısının ve kiliselerin çokluğu nedeniyle askeri garnizon ya da manastır kompleksini akla getiren, diğer yeraltı şehirlerinde pek bulunamayan tuvalete sahip olan Yer Altı Şehri ziyaret eden Nevşehir İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Akça, Tatlarin'e Hayran Kaldı.

Akça, misafirperverliği için Belediye Başkanı Adıyaman'a teşekkür etti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.