banner461

Avanos’un TOKİ Girişimi 2015 Yılında da Sürecek

2014 Yılında yapılan yerel seçimlerle göreve gelen CHP’li belediye başkanı İsmet İnce yönetimindeki Avanos belediyesinin TOKİ konutlarının ilçeye kazandırılması yönündeki çalışmaları 2015 yılında da sürecek.

banner15
Avanos’un TOKİ Girişimi 2015 Yılında da Sürecek
27 Aralık 2014 Cumartesi 16:41

banner517
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) 2014 Yılında yapılan yerel seçimlerle göreve gelen CHP’li belediye başkanı İsmet İnce yönetimindeki Avanos belediyesinin TOKİ konutlarının ilçeye kazandırılması yönündeki çalışmaları 2015 yılında da sürecek.

TOKİ konutlarının ilçeye kazandırılması konusunda yıl içerisinde yapılan girişimlerinin süreceğini söyleyen Başkan İnce, “TOKİ ile ilgili bizden önce yazışmalar yapılmış. Eski Kayseri yolu üzerinde bir alan belirlenmiş. Söz konusu alan ile ilgili bir takım imar değişikliklerin yapılması kararlaştırılmış. 2013 Yılından bu yana da bir gelişme yok. 2 Kez kültür ve turizm bakanlığına gittim. Muhtelif planlar konusunda ölçüşmeyen hususlar var. Özellikle mevcut planlarla Ankara’daki planlar arasında bir bütünlüğün olmadığını gördük. Yetkililerle konuyla ilgili görüşmelerimizde sadece Avanos için değil, Türkiye’nin benzer bölgeleri için imar değişikliklerinin masaya yatırılarak önümüzdeki zaman diliminde değerlendirileceği ifade edildi. Şu durumda imar değişikliği konusunda bir gelişme yaşanamadığı için TOKİ konusunda da herhangi bir gelişme yok. Görüşmelerimiz devam ediyor. Herkes şunu bilmeli ki imar değişikliği konusunda bakanlıkla gerekli yazışmalar tamamlandığında ve imar değişikliği gerçekleştirildiğinde mutlaka TOKİ konutları konusunda gereken adım tarafımızdan atılacak” açıklamalarında bulunmuştu. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AVANOS,LU - 6 yıl önce
sayin i̇smet i̇nce bey avanosa toki̇,yi̇ geti̇ri̇n ve mi̇let veki̇li̇ği̇ne adyalinizi si̇z koyun avanos,lularin desteği̇ni̇ si̇z kazanin
Avatar
ahmet şahin - 6 yıl önce
bırakın bu boş işleri,insan yapacağı işi konuşur.siz yeterki körükçü başkanın yaptığı işlere sahip çıkın zaten millet sizden birşey beklemiyor.
Avatar
Yılmaz Gezer - 6 yıl önce
i̇smet başkan otursun 5 yıl görevini yapsın maaşını alsın biz onun boş vaatlerine olmayan icraatlarına ihtiyacımız yok.avanos halkının oylarıyla geldiniz biz garibanları yapmayacağınız işler için umutlandırmayın.
Avatar
çanakçılar... - 6 yıl önce
avanosun girişlerine -çıkşlarına yol güzergahlarına dev küpler koyup--içlerine ağaç- çiçek dikimi yapın..çanakçı olduğumuz belli olur..fark yaratır....
Avatar
AKPLİ - 6 yıl önce
bi̇z nevşehi̇rde 3 dönem akp yi̇ destekli̇yeli̇m avanoslu akp ye küfür etsi̇n avanosa toki̇ yap yok ya eger yaparsa ben chp ye oy verri̇m