banner461

Büyümeden payımızı istiyoruz

Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, büyümeden payımızı istiyoruz dedi.

banner15
Büyümeden payımızı istiyoruz
03 Ağustos 2017 Perşembe 12:39

banner517
banner134
Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, büyümeden payımızı istiyoruz dedi.
Türkiye’nin her geçen yıl büyüdüğüne, ekonominin büyüdüğüne dikkat çeken Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, “5 milyon 100 bin insanı ilgilendiren, aileleriyle birlikte 20 milyona tekabül eden bir kitlenin bütçeden alacağı payı belirleyecek olan bir sürece girdik. Ayın 14’üne kadar teklifler netleşmeye başlayacak. Kamu İşveren Heyeti olarak hükümet teklifini ayın 14’ünde getirecek. Türkiye’de açlık sınırı bin 600 TL yoksulluk sınırı ise 4 bin 100 TL ortalamasında seyrediyor. Kamu görevlileri bu iki piramidin arasında seyrediyor, biz de dolayısıyla artık refah seviyesinde bir ücret alınabilsin istiyoruz. Bu da Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesiyle alakalı bir şey. Türkiye her geçen gün büyüyor, ekonomi iyiye gidiyor. Bunu mutfakta da hissetmek istiyoruz, bordolarda da hissetmek istiyoruz. Memur-Sen bu süreçte Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanlığını yürütüyor. Umarım iyi bir toplu sözleşme olur. Bu konuda sizlerin de sivil toplumla ilişkiler alanında önemli bir işleviniz var ve katkılarınızı bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.