banner461

Çalışma Hızla Sürüyor

2015 Yılı yatırım programın da bulunan ve yapımı 2014 yılında başlanılan Derinkuyu İlçe Merkezi ile Niğde İli Orhanlı Kasabasının bağlantı yolunun yapım çalışmalarına başlandı.

banner15
 Çalışma Hızla Sürüyor
03 Mart 2015 Salı 23:00

banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2015 Yılı yatırım programın da bulunan ve yapımı 2014 yılında başlanılan Derinkuyu İlçe Merkezi ile Niğde İli Orhanlı Kasabasının bağlantı yolunun yapım çalışmalarına başlandı.

Toplam 6 bin 700 metre uzunluğunda olan yolumuzun genişliği 8 metre olarak planlandı. Yola 2014 yılında 2 yere 35 adet 100x60 ebadında ve 1 yere 15 adet 100x100 kutu menfez döşendi. 2015 yılında ise 3 yere toplamda 45 adet 100x60 ebatlarında kutu menfez döşenecek.

Derinkuyu Orhanlı  yolunun alt temel çalışmalarına yaklaşık 1 km dolgu yapım işine 1 adet Dozer, 1 adet Ekskavatör, 1 adet Yükleyici, 1 adet Greyder, 5 adet büyük kamyon , 4 adet küçük kamyon, 1 adet servis minibüsü ile 18 personel ile başlandı.

Derinkuyu Orhanlı Yolunun Alt temel çalışmaları tamamlanınca üst temel çalışmasına ve 1.kat asfalt kaplaması yol Trafiğe açılacak. Yolun trafiğe açılması Derinkuyu İlçe Merkezi ile Orhanlı Kasabası arasındaki ulaşım kolaylaşacak ve yol standartları artacak ve her iki kasaba arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkiler gelişecek olup milli ekonomiye de katkı sağlayacak.

Derinkuyu Orhanlı Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan, yol yapım çalışmalarında görev alan il özel idaresi çalışanlarına gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyulu - 8 yıl önce
bu yol yarı yarıya niğde ile yapılıyor niğde yarıya kadar olan kısmı tamamlayalı üç yıl oldu..yetkililerden ricam şov yapacaz diye soguk havada asfalt atmasınlar hazirandan önce asfalt atılırsa yapılan tesfiyeler boşa gider..
Avatar
Devrem - 8 yıl önce
Aynı haberi tekrar tekrar yayınlayın belki yararı olur birde Niğde iline ait yol nevşehir yolları bitti sıra komşu illere kaldı özel idare boş durmasın