banner461

CHP Niğde Milletvekili Gürer FİB Haber'i Ziyaret Etti

CHP Niğde Milletvekili ve KİT komisyon üyesi Ömer Fethi Gürer, FİB Haber TV ve İnternet Gazetemizi ziyaret etti.

banner15
CHP Niğde Milletvekili Gürer FİB Haber'i Ziyaret Etti
04 Mart 2017 Cumartesi 11:33

banner517
banner134
CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, beraberinde CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte FİB Haber TV ve İnternet Gazetemizi nezaket ziyaretinde bulundu.

FİB Haber Gazetesi Genel Koordinatörü Fikret Çapacı ile görüşen Gürer, 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sistemi Referandum seçimleri ile 
TBMM’de yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Nevşehir Gündemin Adresi www.fibhaber.com Haber merkezimize Meclisteki çalışmalarını anlatan Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülke gündemi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.


Gürer yaptığı açıklamasında, Anayasa değişikliği ile ilgili açıklamalar yaparak, OHAL’in içindeyken, ülkemizde terör devam ederken, Suriye’de savaş varken, ekonomik kriz ortamı sürerken, Anayasa değişikliği ile rejimi değiştirmeye kalkmak Türkiye’yi dünyada örneği olmayan kötü bir sürecin içine sokmaktır" dedi. 

Ömer Fethi Gürer, Anayasa değişikliğini meclisten geçirenlerin değişen maddeleri okuduklarında savunamadıklarını ifade ederek şöyle konuştu; “Başbakan Binalı Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli diye billboardlara afiş astırmış. Cumhurbaşkanlığı hükümet modeli demelerinin sebebi düştükleri çaresizliğin ifadesidir. Ortada hükümet kalmıyor ki, Başbakan yok, Bakanlar Kurulu Yok, Cumhurbaşkanı her konuda tek başına yetkili, milletvekili bakan olursa milletvekilliği sona eriyor. Cumhurbaşkanı Bakanı görevden aldığında milletvekilliğini de yitirmiş oluyor. Cumhurbaşkanı dilediği kadar Cumhurbaşkanı yardımcısı atıyor. Bakan Cumhurbaşkanının belirlediği kişi ile çalışmak zorunda, he şeye tek adam karar veriyor. Cumhurbaşkanı yurt dışına giderse Meclis başkanı değil atadığı Cumhurbaşkanı yardımcısı vekâlet ediyor. Burada hükümet ne gezer? Açık ve net rejim değişikliğidir bunun adı. Bu sistem tek adama tek başına ülke yönetme yetkisi veriyor, hükümet yok, Cumhurbaşkanı yardımcısı ve milletvekili dahi olmayan bakan var. Bu yapı var olan gerçeği perdelemek için Cumhurbaşkanlığı hükümet modeli diyor, insan aklı ile dalga geçer gibi, mertçe çıkıp tek adam Cumhurbaşkanı her şeyi belirleyecek diye meclisten geçirdikleri maddeleri dahi savunamıyorlar, sürekli yanıltıcı kafa karıştırıcı tanımlar türetiyorlar. Bu seçim bir parti seçimi değil, bu seçim Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Bahçeli seçimi de değil. Bu, 140 yıla ulaşan yönetim anlayışı devam etsin mi yoksa tek adama tüm yetkiler verilsin mi seçimi. 

"PATATES ÇİFTÇİSİ PERİŞAN.."

Gürer " Başbakan yarın Nevşehir'e geliyor. Patates üreticilerine 50 Dolar destek müjdesi versin bizde takdir edelim" dedi.


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarımda yanlış uygulamaları dile getirerek Geçen yıl olduğu gibi bu yılda patates üretiminin maliyetini karşılamadığını ve depoda kaldığını söyleyerek şöyle konuştu; “Patates köyde en önemli ürün fakat değer bulmadı, kasaba boşaldı, köylü şehirde karın tokluğuna çalışmaya gidiyor, tarım bitiyor diyorsunuz bizde sizin sesinizi meclise taşıyoruz, iki yıldır perişan olduğunuzu anlatıyoruz, bu hükümet çare üretmiyor, sizin sorununuzu çözeceğine Sudan’a gidip arazi kiralıyor. TİGEM Tarım işletmelerinin denetim raporunda Sayıştay bu konuyu yazmış, gündeme taşıdım benim köylüme çiftçime destek olsun diye. Kurulan tarım işletmesi ülkemizde arazileri izleyememiş kiraya vermiş gidip Sudan devletine tarım öğretmeye oranın işsizine iş yaratmaya gidiyor, memlekette sanırsınız tarım dört dörtlük, üretici ürettiği ürünü değerine satamıyor hatta çürütüyor, tüketici de büyük kentlerde pahalı ürün alıyor, hükümette bol laf var icraat yok. Yol yapmışlar, ihtiyaç vardı yapıldı ama işsizlik patlamış yoksulluk artmış esnaf çiftçi köylü işçi işsiz emekli perişan hükümet tek adam için rejim değiştirmenin peşinde, kaosa, ayrışmaya, sorunlara gebe bu süreci 15 Nisan'da Hayır oyları ile sonlandırıp ülkenin hayrına bir iş yapalım "dedi. 

Bugün Kaymaklı kasabası ve Derinkuyu ilçesinide ziyaret edeceklerini belirten Gürer, "Halkımız ülkesinin geleceğini düşündüğü için hayırda birleşiyor, insanlar bunun parti seçimi olmadığının farkında, hayırda hayır vardır” dedi.​


CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer’e çalışmalarında başarılar dileyen FİB Haber Gazetesi Genel Koordinatörü Fikret Çapacı, ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer’in Nevşehir Gündemin Adresi www.fibhaber.com ziyareti ve açıklamaları www.fibhaber.Tv Akşam 20.00 haber kuşağında izleyebilirsiniz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.