banner461

Damsa çayı taşkın sel suyuna karşı temizleniyor

Kızılırmağa dökülen Damsa Çayı olarak adlandırılan bölgede taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması devam ediyor.

banner15
Damsa çayı taşkın sel suyuna karşı temizleniyor
01 Temmuz 2015 Çarşamba 23:04

banner517
banner134
Kızılırmağa dökülen Damsa Çayı olarak adlandırılan bölgede taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması devam ediyor.

Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ve Ürgüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle, taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması devam ediyor.

İki kurumun işbirliğiyle yapılan çalışmada, Ürgüp Belediyesi, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’ne araç gereç, personel tahsis ederek lojistik destek sağlıyor.

Yoğun yağmurlu geçen yaz aylarında İlçe içeresindeki taşkın sel suyu kanallarının temizliğine büyük önem veren Ürgüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada: "İlçemiz içerisindeki taşkın sel suyu kanalları Devlet Su işleri Bölge Müdürlüğümüz ve belediyemizin iş birliği ile temizleniyor. Aşırı yağışlarda sel baskınlarının olmaması için temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Temizlik çalışması tüm kanalların temizlemesi tamamlana kadar devam edecektir" denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.