banner461

Damsa’da Su Kanallarının Temizliği Sürüyor

Kızılırmağa dökülen Damsa Çayı olarak adlandırılan bölgede taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması devam ediyor.

banner15
 Damsa’da Su Kanallarının Temizliği Sürüyor
04 Temmuz 2015 Cumartesi 14:22

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kızılırmağa dökülen Damsa Çayı olarak adlandırılan bölgede taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması devam ediyor.

Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ve Ürgüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle, taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması devam ediyor.

İki kurumun işbirliğiyle yapılan çalışmada, Ürgüp Belediyesi, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’ne araç gereç, personel tahsis ederek lojistik destek sağlıyor.

Yoğun yağmurlu geçen yaz aylarında İlçe içeresindeki taşkın sel suyu kanallarının temizliğine büyük önem veren Ürgüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada: "İlçemiz içerisindeki taşkın sel suyu kanalları Devlet Su işleri Bölge Müdürlüğümüz ve belediyemizin iş birliği ile temizleniyor. Aşırı yağışlarda sel baskınlarının olmaması için temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Temizlik çalışması tüm kanalların temizlemesi tamamlana kadar devam edecektir" denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.