banner461

Dursunoğulları tekstil işçisi hakkını arıyor

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba’da bulunan Dursunoğlu tekstil fabrikasında çalışırken işten çıkarılan işçiler Avanos’ta basın açıklaması yaparak durumlarını yetkililere iletti.

banner15
20 Ekim 2016 Perşembe 16:39

banner517
banner134
3 aylık maaşlarını ve tazminatlarını alamayan Dursunoğulları tekstil mağdurları,Kalaba merkez cami önünde toplanarak Dursunoğulları tekstil'e yürüdüler. Burada şirket yetkilileriyle görüşme yapan kalabalık grup daha sonra araçlarla konvoy halinde Avanosa hareket etdi.

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba’da bulunan Dursunoğlu tekstil fabrikasında çalışırken işten çıkarılan işçiler Avanos’ta basın açıklaması yaparak durumlarını yetkililere iletti.
 
Öğle saatlerinde Hükümet Konağı önünde toplanan bir grup işçi ellerindeki pankartlarla da işten çıkarılmalarını protesto ettiler.
 
İşçilerin sözcüleri Murat Taştak ve Ahmet Çiçekli işten çıkarıldıktan sonra paralarını da alamadıkları için aç sefil kaldıklarını belirterek kendilerine yardımcı olunmasını istediler.
 
Burada bir açıklama yapan Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan durumdan kendisinin ve Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş’ın da haberi olduğu belirterek durumla ilgileneceklerini söyledi.
 
Avanos'a gelen mağdur işciler Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan'a sorunlarını ve sıkıntılarını anlatdıktan sonra bir basın açıklaması düzenlediler.


İşsiz kalan işçiler daha sonra sessizce dağıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.