banner461

EGE'DEKİ 6,2'lik deprem İstanbul'u salladı

6,2büyüklüğündeki merkez üssü Ege Denizi olan deprem, Ege Denizi'nde ve 9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem, Ege ve bütün Marmara'da hissedildi. Kentlerde büyük panik yaşandı.Son dakika deprem haberi fibhaber.com da ....Can ve mal kaybı yok...

banner15
EGE'DEKİ 6,2'lik deprem İstanbul'u salladı
08 Ocak 2013 Salı 16:50

banner134

6,2büyüklüğündeki merkez üssü Ege Denizi olan deprem, Ege Denizi'nde ve 9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem, Ege ve bütün Marmara'da hissedildi. Kentlerde büyük panik yaşandı.

 

Ege Denizi merkezli Saros körfezinde meydana gelen deprem İstanbul, İzmir ve Bursa'nın yanısıra çevre illerden de hissedildi. İllerden gelen son bilgilere göre henhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Depremin 15'er saniye aralıklarla meydana geldiği öğrenildi.

Deprem, Gökçeada'ya 50 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Deprem bölgesinin Çanakkale'nin 100 kilometre uzağında olduğu ifade edildi. Deprem, Ege Denizi'nde ve 9 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Deprem Atina'dan da hissedildi..

Deprem uzmanları, Ege Denizi'nde Saros Körfezi açıklarında meydana gelen depremi yorumladı.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan bölgenin bu büyüklükte bir depremle daha önce karşılaşılmayan bir bölge olduğunu ifade etti.

"Anadolu gergin" diyen Ercan yakın bir zamanda daha büyük bir deprem beklenmediğini de ifade etti.

Saros Körfezi'nde az kırılmış faylar olduğunu ifade eden diğer deprem uzmanı Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, yaklaşık 100 kilometrelik bir yüzeyin kırılması 10-12 kilometrelik bir kırıktan söz edebiliriz. En son bölgede 1912 yılında benzer bir depremin yaşandığını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.