banner461

Eldivan, Muhtarlar Gününü Kutladı

Avanos Kaymakamı ve Nevşehir İl Genel Sekreter Vekili Mustafa Eldivan, ′19 Ekim Muhtarlar Günü′ nedeniyle mesaj yayımladı...

banner15
Eldivan, Muhtarlar Gününü Kutladı
19 Ekim 2016 Çarşamba 13:52

banner517
banner134
Avanos Kaymakamı ve Nevşehir İl Genel Sekreter Vekili Mustafa Eldivan , 19 Ekim ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Bu yıl ilk defa kutladığımız Muhtarlar Günü vesilesiyle; en yakın mesai arkadaşlarım olan Muhtarlarımızın gününü kutlarken, sağlık ve mutlulukla nice hizmet dolu yıllar temenni ediyorum diyen, Eldivan, demokrasinin işlemesinin yapı taşlarından olan tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik etti.

Avanos Kaymakamı ve Nevşehir İl Genel Sekreter Vekili Mustafa Eldivan yayımladığı mesajında, “Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, Cumhuriyet tarihimiz boyunca mahallerimizin en önemli temsilcisi olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına, sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Muhtarlarımız, bulunduğu yerlerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir.

Bu vesileyle tüm muhtarlarımızın bu yıl ilk kez kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Gününü yürekten kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.