banner461

Eroğlu: “Nevşehir’de Büyük Yatırımlara İmza Attık”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Nevşehir’de büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi.

banner15
Eroğlu: “Nevşehir’de Büyük Yatırımlara İmza Attık”
21 Şubat 2018 Çarşamba 11:05

banner517
banner134
2017’de Tamamlanarak Açılan Tesisler Vatandaşlara Hizmet Veriyor… Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Nevşehir’de özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Nevşehir’e yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Nevşehir’de 2017 yılında 2 adet tesis hizmete açıldı.

1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Nevşehir’de 2 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 4 milyon 500 TL tutarında harcama yaptı.

Hizmete açılan Acıgöl ilçesi Öz Deresi ve Kalaba Çardağınözü Deresi Islah Projeleri ile Acıgöl ilçesi köyleri ile Acıgöl ilçe merkezi taşkın zararlarından korunacak.

“Nevşehir’de Büyük Yatırımlara İmza Attık”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Nevşehir’de büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:
“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Nevşehir’de geçtiğimiz yıl 2 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.