banner461

Hacıbektaş’ta Vakıf Üniversitesi Hazırlıkları Sürüyor

Nevşehir’in en önemli dini inanç merkezi konumundaki Hacıbektaş ilçesinde bir vakıf Üniversitesi kurulması yönünde ciddi adımlar atılıyor.

banner15
Hacıbektaş’ta Vakıf Üniversitesi Hazırlıkları Sürüyor
26 Aralık 2012 Çarşamba 16:10

banner134

 Birkaç yıldır süren çalışmalar 2013 yılında da sürecek.

Çeşitli karşı çıkılmalara ve olumsuzluklara rağmen Nevşehir Üniversitesine bağlı Güzel Sanatlar Fakültesini Hacıbektaş ilçesine kurdurmayı başaranların bu kez ilçede bir Vakıf Üniversitesinin kurulması yönündeki girişimlerinin aralıksız sürdüğü belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre, Hacıbektaş’ın Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun da içerisinde yer aldığı söz konusu grubun Nevşehir il merkezi dışında ilçelerde ilk kez Hacıbektaş ilçesinde bir fakülte kurdurulması başarısının ardından gözünü Üniversite kurulmasına yönlendirdiği ifade ediliyor.

Alınan bilgilere göre, Nevşehir’de ilk kez bir ilçede fakülte kurulması konusunda gösterilen yoğun girişimin ardından Vakıf Üniversitesinin kurulması için 2013 yılında da ciddi adımlar atılacak.

Vakıf üniversitesine özellikle yurt dışından öğrencilerin kabul edilmesi ve böylece Üniversitesinin dünya çapında tanınan bir eğitim kurumu hem de ekonomik alt yapısının güçlü olmasının hedeflendiği bildiriliyor.

 
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.