banner461

Hurda motorlara hayat veriyor

Avanos’un Topaklı köyünde motosiklet tutkunu Nevşehirli oto lastik tamircisi İhsan Fidancı hurdadan aldığı 71 model motoru orijinal haline dönüştürerek adeta yeniden can verdi...

banner15
Hurda motorlara hayat veriyor
29 Mart 2016 Salı 23:33

banner517
banner134
Avanos’un Topaklı köyünde motosiklet tutkunu Nevşehirli oto lastik tamircisi İhsan Fidancı hurdadan topladığı 71 model motoru orijinal haline dönüştürerek adeta yeniden can verdi...

Küçük yaştan beri motor tutkunu olan oto lastik tamircisi ihsan Fidancı 65 yaşına gelmesine rağmen tutkunu olduğu motosiklet hevesinden vazgeçemiyor.

Yaklaşık iki ay önce yine hurdacıdan 71 model Bmw marka motosiklet alan Fidancı adeta motora yeniden can verdi.

Motorun eski ve orijinal parçalarını kendi imkanlarıyla revize ederek ve hiçbir yan sanayi parça kullanmadan tıpkı fabrikadan çıkmış gibi motosiklete hayat veriyor.

Fidancı, www.fibhaber.com a yaptığı açıklamada ‘’Bende ki bu klasik motor ve araba hastalığı küçük yaştan beri var, daha önce birçok motosiklet ve klasik arabaların tamirini ve bakımlarını yaparak kullanmıştım sonra benim gibi klasik tutkunu olan arkadaşlar yaptığım araçlara talip olarak satın alıp galerilerde sergilediler, buda benim için büyük bir mutluluk oldu bende yaptığım işten hem mutlu oluyorum hem de para kazanıyorum’’ dedi.

Bizde FİB Haber Merkezi olarak değerli hemşehrimizi tebrik ediyoruz...

Haber: İlbay Metin 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.