banner461

KADEM'den 25 Kasım'da Kadına Yönelik Şiddete Karşı video izle

KADEM'in, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında hazırladığı Cins Var Cins Var kampanya videosu büyük ilgi görüyor.

banner15
KADEM'den 25 Kasım'da Kadına Yönelik Şiddete Karşı video izle
25 Kasım 2017 Cumartesi 20:21

banner517
banner134
KADEM'in, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında hazırladığı Cins Var Cins Var kampanya videosu büyük ilgi görüyor.

25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında #CinsVarCinsVar kampanyası düzenlendi. Kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlayan kampanya da doğal yaşamdan ilham alınarak hazırlanan ve doğadaki erkek cinsin dişisine gösterdiği özen ve itinayı vurgulayan videolarla şiddete dikkat çekilmesi hedeflendi.

Şiddet bir ayrımcılık ve insan hakkı ihlalidir. Bu ihlale ortak olma! 
Şiddet dil, din, ırk, sınıf, etnisite, mezhep, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunudur. Şiddetin hiçbir gerekçesi olamaz ve hiçbir durum şiddet kullanmaya mazeret olarak gösterilemez.Bazı ‘cinslerin’ diğer cinslerden öğreneceği çok şey var!

Kurt; 200 milyon koku alma hücresine sahiptir. Ürkütücü sesi 16 km mesafeden duyulabilir. 10 km mesafe yüzebilirler. 750 kg çene basıncına sahiptirler. Anadolu’da geleneksel adı canavar olan kurtlar, dişilerine asla saldırmazlar.
Penguenler, -40 -50 derece soğukta yaşayabilen penguenler, balıkla beslenirler. 30-35 km hızla yüzebilirler. Yalnızlığı hiç sevmezler bu yüzden kalabalık bir ailede yaşamlarını sürdürürler. Oldukça fedakâr olan erkek penguenler yavrularına eşleriyle birlikte bakar. Kıskanç olmalarına rağmen eşlerine asla şiddet uygulamazlar.
Boz ayı; Ortalama 2 ile 4 metre boyunda, 150-200 kg ağırlığında olabilen boz ayılar saatte 48 km hızla koşabilirler. Boz ayının bir pençe darbesi bir sığırı dahi tek seferde öldürebilecek düzeydedir. Çok güçlü ve vahşi olmalarına rağmen boz ayı dişisine şiddet uygulamaz.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.