banner461

Karma Eğitimin Zorunluluğunun Kaldırılmasını Savunmaya Devam Ediyoruz

Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, ülkemizde uygulanan karma eğitimin zorunluluğunun kaldırılmasını bundan öncede olduğu gibi bundan sonrada kaldırılmasını savunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

banner15
Karma Eğitimin Zorunluluğunun Kaldırılmasını Savunmaya Devam Ediyoruz
17 Aralık 2014 Çarşamba 16:55

banner517
banner134

 Karma Eğitimin Zorunluluğunun Kaldırılmasını Savunmaya Devam Ediyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, ülkemizde uygulanan karma eğitimin zorunluluğunun kaldırılmasını bundan öncede olduğu gibi bundan sonrada kaldırılmasını savunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, 2001 Yılında, 28 Şubat kararlarının ardından ülkemizde uygulanmaya başlanan karma eğitimin zorunlu hale getirilmesinin karşısında olmaya devam ettiklerine değindi.

Özdemir, “2001 Yılına kadar karma eğitim mecburiyeti yoktu. 2001 Yılı sonrası, 28 Şubat kararlarının ardından tüm okullara karma eğitim zorunluluğu getirildi. Biz hem Şube olarak hem de sendikamız genel merkezi olarak ülkemizde karma eğitim zorunluluğunun kaldırılması gerektiğini savunmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda karma eğitimin uygulanmadığı okullarda başarının daha yüksek olduğu tespit edilmiş. Karma eğitimin zorunlu olmadığı ülkeler var ve bu ülkelerde başarı oranı oldukça yüksek. Ülkemizde de 2001 yılından önce bu mecburiyet haline getirilmeden önce ülkemizde de sadece kız ya da sadece erkek okullarımız vardı. Şu anki sistemde veliler kız çocuklarını isterlerse ilimizde bulunan Kız İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırabilecekleri gibi, isterlerse erkek imam hatip lisesinin kız öğrenci alan bölümüne de kayıt ettirebiliyorlar. Burada bir dayatma söz konusu değil” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ALPER - 6 yıl önce
bu gün 17 aralik başkan, 17 aralikla i̇lgi̇li̇ bi̇r yorum yasaydiniz keşke.
Avatar
gökhan - 6 yıl önce
boş konuşuyon
Avatar
eğitimci - 6 yıl önce
başkan müslüman adam torpil yapar mı? adam kayırma yapar mı? haksız yere makam mevki sahibi yapar mı? sorgulayın müslümanlığınızı namaz kılmakla müslüman olunmaz. yaşantınızda müslüman olun
Avatar
BRAVO - 6 yıl önce
Müslümanlığı bu kadar iyi bilen adamlar,MHP mecliste baş açtırırken niye konuşmuyorlardı,Imam hatip Okullarının orta kısmı kapatılırken niye konuşmuyorlardı,siz baştan desteklediğiniz partilerin yaptıkları işlerin de hesabını Allah'a vermeye hazır olun,Başkalarını eleştirmek kolay,İşlerine gelince Müslümanlığı ağızlarından düşürmeyen iyi adamlar havasına giren takımı.
Avatar
Birisi, - 6 yıl önce
olmayan kadroyu açıpta, kendini müdür yapmasan belki inanırdım, samimi deği̇lsi̇ni̇z:
Avatar
İhanet şebekesi - 6 yıl önce
eski türkiye sevdalıları paralelcilerin atanmasına vesile olman sana bir ömür başını yastığa koymana engeldir. allah affetsin