banner461

Konser, festival ve eğlence programlarının iptali istendi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, il ve belediye başkanlıklarına Soma'daki maden faciasıyla ilgili "milli yas" uyarısı yaptı. Müzik etkinlikleri, konser, festival, şölen ve eğlence programlarının iptal edilmesi istendi.

banner15
Konser, festival ve eğlence programlarının iptali istendi
14 Mayıs 2014 Çarşamba 14:47

banner517
banner134

 AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, AK Parti İl Başkanlıkları ve belediye başkanlıklarına sosyal ve kültürel programların iptal edilmesi uyarısı yaptı. 

AK Parti Genel Merkezinden edinilen bilgiye göre, Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası üzerine AK Partili yerel yönetimlere "uyarı" yazısı gönderdi. 

Gül, maden faciasının tüm Türkiye'yi yasa boğduğunu belirttiği yazısında, "Maden kazası nedeniyle belediyelerimizin tüm müzik etkinlikleri, konser, festival, şölen ve eğlence programlarının iptal edilmesi, bu hususta Başbakanlık tarafından ilan edilen milli yas hassasiyetlerinin gereğinin yapılması gerekmektedir" ifadesini kullandı. 

Soma'da kurtarma çalışmalarına katılan ve destek veren tüm belediyelerin, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile koordineli bir şekilde çalışması hususunda gerekli özeni göstermesini isteyen Gül, maden kazasında hayatını kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.