banner461

Mustafa Kemal Atatürk'ün Hacıbektaş'a Gelişinin 95.Yılında Anılacak.‏

Mustafa Kemal Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişinin 95. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinlikler için hazırlıklar başladı...

banner15
Mustafa Kemal Atatürk'ün Hacıbektaş'a Gelişinin 95.Yılında Anılacak.‏
15 Aralık 2014 Pazartesi 12:12

banner517
banner134
Yakup POLAT/Hacıbektaş- Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa Özcivan, FİB Haber muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl 22 Aralık gününün Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişinin yıl dönümü olarak kutlandığını ancak bu yıl dernek olarak kutlamaları 21 Aralık Pazar günü Hacıbektaş Kültür Merkezinde yapacaklarını söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 22 Aralık 1919'da Hacıbektaş ilçesinde bir gün konakladığını anımsatan Özcivan, şöyle devam etti:
"Her yıl resmi olarak düzenlenen etkinliklerin yanı sıra biz de bir vefa borcu olarak bu günün anısına program hazırladık. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin yapı taşlarından bir tanesi. Bunun için de 21 Aralık Pazar günü dernek olarak Atatürk'ün ilçeye gelişinin 95. yıl dönümü anısına Ankara Olgunlaşma Enstitüsünün öncülüğünde uluslararası bir sergi olan Atatürk giysileri kreasyonunu sunacağız. Programda Yenimahalle Belediyesi halk oyunları ekibi de gösterisi sunacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.