banner461

Nevşehir de Dev Kompleksin Hafriyatına Başlandı

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak dev kompleksin hafriyat çalışmalarına kurban kesimi ile başlandı.

banner15
Nevşehir de Dev Kompleksin Hafriyatına Başlandı
17 Ocak 2013 Perşembe 14:21

banner134

 HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından 1,5 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı ise 51 bin 486 metrekare olarak belirlendi.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde, 350-500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

 

Belediye hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks içerisinde ayrıca meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

 

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.