banner461

Nevşehir e İki Yıl İçinde Acemi Birliği Geliyor

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu,bugün düzenlediği basın toplantısında Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile yaptığı görüşmeleri anlatarak Nevşehnir ile birlikte 17 ile iki yıl içerisinde acemi birliğin getirileceğini belirtti.

banner15
Nevşehir e İki Yıl İçinde Acemi Birliği Geliyor
17 Ağustos 2013 Cumartesi 16:15

banner517
banner134

 Acemi birliğin üniversite kadar önemli olduğunu belirten Uslu yaptığı açıklamada,"Adıyaman'a ecemi birlik geliyor. Genel Kurmay Başkanlığının askeri birlikleri taşıması planı şekillendi. Projeyle nüfusu 2 milyonun üstündeki büyük şehirlerde bulunan tüm acemi birlikler Anadolu şehirlerine nakledilecek. Milli Savunma Bakanlığınca koordineli şekilde yürütülen çalışmada 5-15 bin asker kapasiteli acemi birliklerin Gümüşhane, Bayburt, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Karabük, Kars, Adıyaman ve Muş gibi 17 ile nakledilmesi kararlaştırıldı. Böylece taşra illeri acemi sanayisiyle kalkınacak. İllerin ekonomisi canlandırılarak istihdam arttırılacak" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
murat akbudak - 8 yıl önce
olması gereken budur. zaten ilimiz böylesine bir imkanı kaybetmişti. umarım söylenenler doğrudur ve yeniden kazanır. şimdiden bu konuda emeği geçen herkese bir nevşehir 'li olarak teşekkür ederim.