banner461

Nevşehir Pazaryerinde Disiplinsizliğe Geçit Yok …

Ülkemizin en modern pazaryerlerinden Nevşehir pazaryerinde disiplinsizliğe geçit yok. Pazaryerinde 3 tezgah kapatıldı.

banner15
Nevşehir Pazaryerinde Disiplinsizliğe Geçit Yok …
02 Mart 2015 Pazartesi 17:04

banner134

 Pazaryerinde Disiplinsizliğe Geçit Yok …

Türkiye’nin Örnek Pazaryerinde, Örnek Uygulama

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en modern pazaryerlerinden Nevşehir pazaryerinde disiplinsizliğe geçit yok. Pazaryerinde 3 tezgah kapatıldı.

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığı Nevşehir peynir pazarında 3 tezgahtan 2’sine 1 hafta, birine ise 4 hafta kapatma cezası verdi. Cezalar uygulanmaya başlandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Peynir pazarındaki üç tezgahın, tezgahları işletenlerin disiplinsiz davranışlarından dolayı cezalandırıldıklarını belirtti.

Bu uygulamanın pazaryerinde disiplinin sağlanması aşamasında son derece önemli olduğunu dile getiren Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, “Türkiye’nin örnek pazaryerlerinden biri olan pazaryerimizde disiplinin sağlanması bizim için çok büyük önem taşıyor. Disiplin kurallarına uymayanların gerekli cezayı görmeleri de bu tür olayların pazaryerimizde bir kez daha yaşanmaması aşamasında caydırıcı bir nitelik taşıyor” dedi.

Bu arada peynir pazarına gelen ve cezalandırılan tezgahları gören vatandaşlarda uygulamanın son derece isabetli bir karar olduğunu ifade ettiler.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
eğitim - 8 yıl önce
bu pazar esnafının bir kısmına da iletişim ve konuşma eğitimi verilmeli,özellikle genç olanlarına.
Avatar
nevşehirli - 8 yıl önce
ilgili arkadaşlara sesleniyorum lütfen bu peynircilerin peynirlerini konturol edilsin içinde çok miktarda nişasta çıkıyor aldığımız peynir 3 günde bozulma yapıyor yetgili arkadaşlara rica ediyorum lütfen kontrol edilsin
Avatar
Müşteri - 8 yıl önce
ben devamlı alıyorum sıkıntı yok müşteri olarak beğeniyorum herkezi suçlamamak lazım kardeşim kendimi bildim bileli pazardan alışveriş yapıyorum sıkıntı yok gayet güzel