banner461

Nevşehir Valisi Aktaş, Siyasi Parti Temsilcileri ile Buluştu

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, referandum öncesi Nevşehir'deki siyasi partilerin il başkanları ve yönetimi ile bir araya geldi.

banner15
Nevşehir Valisi Aktaş, Siyasi Parti Temsilcileri ile Buluştu
24 Şubat 2017 Cuma 10:15

banner517
banner134
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Referandumda nedeniyle Nevşehir'deki siyasi parti temsilcileri ile bir araya geldi.

Vali Aktaş, önceki gün basın mensupları ile yaptığı toplantının ardından bu kez siyasi parti il başkanlarını ağırladı.


Nevşehir Valiliğinde düzenlenen toplantıya, Vali İlhami Aktaş'ın yanısıra, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Ziyaddin Cavlak, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, MHP İl Başkanı İlhan Kaya, CHP İl Başkan Yardımcısı Yaşar Aydoğan, BBP İl Başkanı Şerafettin Karataş ve diğer partilerin temsilcileri katıldı.

Toplantıda Vali Aktaş ve il başkanları, seçimin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için görüş alışverişinde bulunarak sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Valilik olarak, halkoylaması öncesi ve sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak halkoylaması güvenliği için gerekli toplantıların yapıldığını ifade eden Vali AKTAŞ, bu kez de siyasi parti il başkanları ile halkoylaması öncesi değerlendirmelerde bulunmak üzere toplandıklarını ifade etti.
Vali AKTAŞ, toplantıda yaptığı konuşmada, halkoylamasının Nevşehir’de huzur içerisinde, karşılıklı saygı ve hoşgörü esasları çerçevesinde yapılması temennisinde bulunarak bu ortamın sağlanmasındaki katkılarından dolayı şimdiden siyasi partilerin il başkanlarına teşekkürlerini bildirdi.
Nevşehir’de teşkilatı bulunan siyasi parti temsilcilerinin görüşlerinin aynı ortamda alınması ve Yüksek Seçim Kurulu’nun kararlarının hatırlatılmasının Nevşehir’de güvenli ve huzurlu bir Halkoylaması ortamına katkı sağlayacağını kaydeden Vali AKTAŞ, ilgili kanunlar çerçevesinde tüm siyasi partilerin Valilik ile ilgili olan talep ve önerilerinin dikkate alınacağını dile getirdi.
Toplantıda, ilgili mevzuat ve yüksek seçim kurulu kararlarıyla belirlenen halkoylaması propaganda esaslarına ve yasaklarına uyulması ile ilgili konularda değerlendirilmelerde bulunuldu.
İl başkanları ise bu esas ve yasaklara uyulmasında gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda özenli davranılması hususunda ortak kanaat taşıdıklarını ifade ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.