banner461

Nevşehir'de Hayırsever Çeşmelerinin Hali Harap

Nevşehir il merkezinde çeşitli yerleşim alanlarında bulunan ve hayırseverler tarafından yaptırılan çeşmelerin bazılarının durumu içler acısı durumda.

banner15
Nevşehir'de Hayırsever Çeşmelerinin Hali Harap
09 Temmuz 2015 Perşembe 23:30

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde çeşitli yerleşim alanlarında bulunan ve hayırseverler tarafından yaptırılan çeşmelerin bazılarının durumu içler acısı durumda.

Halkımızın yararlanması için yaptırılan ve düzenli olarak kontrol ve bakımının sağlanması gereken hayırsever çeşmelerinden biri de SGK bayırı girişinde.

Söz konusu çeşmenin başlığının söküldüğü görülürken, çeşmenin bir süredir halkımıza hizmet veremiyor olması karşısında yetkililerin konuya sağduyus kaldıkları da gözleniyor.

Süz olsun diye yaptırılmayan bu tür imaretlerin düzenli olarak kontrollerinin yapılması ve ortaya çıkabilecek arızaların giderilmesi bekleniyor.

Yiğidi öldür hakkını ver demişler...
İşte Nevşehir'in unutulmaz marka değeri olan Karabacak Çeşmesi yıkıldıktan sonra yerine yapılan bu çeşmede görüntüsü miamrisi ile şehrimize ayrı bir güzellik kattığı tartışılmaz. Nevşehir Belediyesi ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.