banner461

Nevşehir’de şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi

Nevşehir Valiliği tarafından şehir merkezinde bulunan bir otelde şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi.

banner15
Nevşehir’de şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi
27 Haziran 2015 Cumartesi 21:24

banner517
banner134
Nevşehir Valiliği tarafından şehir merkezinde bulunan bir otelde şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi. 


İftar programına Vali Mehmet Ceylan, Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından yapılan duanın ardından konuşan Vali Mehmet Ceylan, şehit ailelerine ve Gazilere Türk Milletinin her zaman minnet borçlu olduğunu söyledi.

Ceylan, vatan sevgisi ve kahramanlığın sembolü olan kahraman gazilerin ve şehitlerin yakınlarının her zaman yanında olmanın, onlara sahip çıkmanın ve hak ettikleri uygun yaşam koşullarını sağlamanın devletin öncelikli ve en önemli görevi olduğunu da ifade etti. 

Türk milletinin tarihi boyunca vatanı, milleti, inancı için yeri geldiğinde canını vermekte hiç tereddüt etmediğini belirten Vali Ceylan, bu nedenle şehitlik mertebesinin Türk milleti için çok aziz olduğunu söyledi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de iftar sonrası açıklamasında R
amazan ayının dayanışmanın ve paylaşmanın yoğunlaştığı günler olduğunu söyledi. 

Şehit ve gazi aileleriyle birlikte İftar yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğunu vurgulayan Milletvekili Açıkgöz, şunları söyledi:

"Bu vatanın kurtuluşu, bayrağın dalgalanması ve ezanın susmaması için yüzyıllardır bu ülkenin insanları hep birlikte şehit ve gazi olarak nice mücadeleler verdi. Bugün burada olmamıza vesile olan vatanı, milleti, bayrağı, ezanı ve mukaddes değerleri uğruna mücadele eden şehit ve gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum. Yaşayanlara da uzun ömürler diliyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.