banner461

Nevşehir'de Tır Devrildi

Nevşehir'de bir TIR'ın devrilmesi sonucu dorseden çıkan rulo şeklindeki dev sac bir otomobili ezdi. TIR sürücüsü yaralandı. Nevşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, kazadan son anda kurtuldu.

banner15
Nevşehir'de Tır Devrildi
16 Ağustos 2013 Cuma 11:18

banner517
banner134
Kaza, Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü hizmet binası önünde meydana geldi. Selahattin Özkan (50) yönetimindeki 31 KFB 13 plakalı TIR, kavşaktan dönmek isterken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Dorsesinden çıkarak yuvarlanan rulo şeklindeki saç, İtfaiye Müdürlüğü giriş kapısının önünde park halinde bulunan bir otomobili ezerek durabildi. Olay anında kapının yanında bulunan Nevşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, gürültü ve toz bulutunu görerek kendisini uyaran bir itfaiye eri sayesinde 3 saniye farkla ezilmekten kurtulduğunu söyledi.
Ambulansla İ.Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan TIR sürücüsü Selahattin Özkan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kaza mahallinde açıklamalarda bulunan Seçen, "Buradan dönmeye çalışan TIR'ların devrilmesi konusunu bir hafta önce de arkadaşlarla konuşmuştuk. Orada 'Allah korusun, İtfaiye binasına bir gün TIR girecek' demiştim. O da bugün benim de bulunduğum zaman gerçekleşti. Yasak olmasına rağmen TIR'lar devamlı Damat İbrahim Paşa Bulvarı'nı kullanıyor. 3 saniye ile TIR'dan düşen sacın ezmesinden kurtulduk. Arabanın yanındaydım. Gürültü ve toz bulutunu gören İtfaiye personelinin uyarısı sonrasında uzaklaştım. İlk önce deprem oldu gibi de algıladık. Saç, direk arabaya gelip geri döndü, yoksa binanın duvarlarını da çökertirdi" dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mali müşavir - 8 yıl önce
sayın seçen; yasak olmasına rağmen tırlar bu güzergahları kullanmaktadır diye belirtmişiniz. çok afedersinizde kuralları uygulatmak halkamı düşüyoki şikayetlendiniz. sizler bu memlekette değişik kademelerde yöneticilersiniz. madem yasak olduğunu biliyodunuz ve daha öncesinden böyle bir riski gözlemlediniz, neden engel olma gayretine girmediniz. ayrıca adliyenin önündeki niğde yoluda bu yüzden büyük risk altında, yol zaten daracık. birgün bir kaza olur orda, demedi demeyin