banner461

Nevşehir’den Bayır-bucak Türkmenlerine yardım

Suriye’de bulunan ve zor durumda hayatlarını geçiren Bayır-bucak Türkmenlerine Nevşehir’de toplanan 1 Tır dolusu yardım gönderildi.

banner15
Nevşehir’den Bayır-bucak Türkmenlerine yardım
08 Temmuz 2015 Çarşamba 22:29

banner517
banner134
Suriye’de bulunan ve zor durumda hayatlarını geçiren Bayır-bucak Türkmenlerine Nevşehir’de toplanan 1 Tır dolusu yardım gönderildi.

İnsani Yardım Derneği İHH tarafından toplanan Suriye Bayır-Bucak Türkmenleri’ne ulaştırılmak üzere gıda ve ihtiyaç malzemelerini taşıyan 123.’ncü yardım tırı dualarla uğurlandı.

Nevşehir Gülbahçe önünde yapılan törende konuşan İHH Nevşehir Koordinatörü Baki Öncel, Suriye’deki Müslümanlar için başlattıkları kampanyaya Nevşehirli hayırseverlerin büyük ilgi gösterdiklerini ve 123. Yardım tırını uğurlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Genç İHH Gönüllüleri adına konuşan Asiye Yalap ise; “hayırsever vatandaşların destekleri ile topladıkları bir tır dolusu gıda ve tıbbi malzemenin İHH Reyhanlı deposuna gönderildiğini buradan da yardımların Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmenlerine yine İHH kanalıyla ulaştırılacağını ifade etti. Yalap: “Suriye’de zalimlerin Mübarek Ramazan ayında Müslümanlara karşı zulmü her geçen gün artıyor. Bu yaşananlar karşısında biz gençlerde insan olmanın verdiği sorumluluğun bilinciyle bir kampanya başlattık. Bu kampanya da bizlere destek olan hayırseverlerin yardımlarını Müslüman kardeşlerimize İHH kanalıyla ulaştıracağız.” Dedi.

nevsehir-ihh-bayir-bucak-turkmenlerine-yardimnevsehir-ihh-bayir-bucak-turkmenlerine-yardim-1nevsehir-ihh-bayir-bucak-turkmenlerine-yardim-2nevsehir-ihh-bayir-bucak-turkmenlerine-yardim-3


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.