banner461

Otobüs Durağı Değil, Adeta Otopark

Nevşehir’in ilçeleri arasında geri kalmışlığı ile dikkat çekenlerden biri de Gülşehir ilçesi. Zira ilçenin geri kalmışlığını daha otobüs durağındaki düzensizlikten bile anlamanız mümkün.

banner15
 Otobüs Durağı Değil, Adeta Otopark
18 Aralık 2014 Perşembe 17:04

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in ilçeleri arasında geri kalmışlığı ile dikkat çekenlerden biri de Gülşehir ilçesi. Zira ilçenin geri kalmışlığını daha otobüs durağındaki düzensizlikten bile anlamanız mümkün.

Tabelada, “Gülşehir Belediyesi Otobüs Durağı” yazdığına bakmayın. Zira otobüs durağından ziyade söz konusu alan adeta otomobillerin park yaptığı bir alan haline gelmiş durumda. Alanda birkaç otobüsten başkasını görebilmeniz pek mümkün değil.

Geçtiğimiz yıllarda ilçeye kazandırılan meslek yüksek okulu ile biraz da olsa hareketlenen Gülşehir ilçesinde belediyenin henüz otobüs durağına bir düzen getirememesi de dikkatlerden kaçmıyor. Sayıları bir elin parmağı kadar olmayan otobüs ve küçük araçların otopark alanı haline gelmiş olan otobüs durağının ilçeye hiçte yakışmadığını söylemek çokta abartı olmaz galiba.

Sık sık belediyenin içerisinde bulunduğu ekonomik dar boğazdan dert yanan Belediye Başkanı Vahdi Arısoy’un bu görüntüye ne zaman, hangi kaynağı üretip son vereceği de merak konusu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karavezir - 7 yıl önce
gülşehire acilen şehre yakışır 100 bin nüfusa hitap eden geleceğe göre otogar gerekli..yeri ise toki konutlarının batısında sağ yönde olmalı..mevcut hacıbektaş yolu 10 şeritli olacak..çünkü kızılırmak kenarını takiben ankara (batı-doğu) nevşehi̇r otoyolu buradan geçecek.....
Avatar
Şen - 7 yıl önce
dogru 100binnüfusa hitab etmeli zira Nevşehir bütün şehir kapsamında bununla birlikte gülşehir Nevşehir'in Mahallesi olacak