banner461

Selmanpakoğlu Muradına Eriyor

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde geçtiğimiz yıllarda sık sık gündeme gelen, hatta belediye hizmet binasının bile elektriğinin kesilmesine neden olan sorunla ilgili bu yıl önemli bir adımın atılması hedeflendi.

banner15
 Selmanpakoğlu Muradına Eriyor
11 Aralık 2014 Perşembe 15:44

banner517
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde geçtiğimiz yıllarda sık sık gündeme gelen, hatta belediye hizmet binasının bile elektriğinin kesilmesine neden olan sorunla ilgili bu yıl önemli bir adımın atılması hedeflendi.  

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ilçeye 16 kilometre mesafeden getirdikleri içme suyu harcanan aylık elektrik tutarının 40 bin TL’yi bulduğunu, belediye ait diğer tesislerle birlikte elektrik faturasının 50 bin TL ye kadar çıktığını söyledi.

Bu konuda yeni dönemde yapmayı planladıkları proje sayesinde belediyenin bu ağır elektrik faturası yükünden kurtarılmasının hedeflendiğine değinen Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “2016 Yılından itibaren şehir içi aydınlatma direklerinde kullanılan elektriğin de belediyeler tarafından ödenecek olması ilçemizdeki elektrik faturası yükünü daha da artıracak. Kendi elektriğimizi üretmek adına İller Bankası ile yaptığımız görüşmeler sonucunda İlçemiz Yalnızağıl mevkiine Yenilenebilir enerji kapsamında güneş enerji sistemi Kurulması sağlanmıştır. 2014 Yılı içerisinde sistem kurulacaktır” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
acil acil - 7 yıl önce
bu güneş enerji sistemini tüm ilçe ve il kurmalı ve kullanmalı.....bekleme yapma hadi..yarin projeyi yap(100 yıllık) uygulamaya başla..zaten tüm belediyeler parke döşeyerek kandırıyor....
Avatar
hasan hüseyin hasgül - 7 yıl önce
hizmet bu arkadaş hizmet bu..yeni kaynaklar üretip millete ve devlete katkısağlamak..başkanım tebrik ediyorum..
Avatar
mesaj - 7 yıl önce
adam gibi adam dürüst namuslu yemez yedirmez