banner461

Uğur Işılak'tan Nevşehirlilere unutulmaz konser

Nevşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz’dan sonra hainlerin giriştiği darbe girişiminin ardından Diriliş Parkı’nda birlik ve beraberlik içerisinde Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarımıza teşekkür etmek amacıyla Diriliş Meydanı’nda  ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın katıldığı ‘Bin Yıllık Akisler’ adı altında program düzenlendi.

banner15
Uğur Işılak'tan Nevşehirlilere unutulmaz konser
21 Ağustos 2016 Pazar 04:49

banner517
banner134
Türk Müziğinin usta seslerinden şair ve halk ozanı Uğur Işılak, ‘Bin Yıllık Yankılar’ adını verdiği konser ile Nevşehirlileri Diriliş Meydanı’nda adeta büyüledi. Nevşehir Belediyesi  organizasyonu ve Kültür ve Turizm Bakanlığının da destekleri ile gerçekleştirilen ‘Bin Yıllık Yankılar’ isimli proğramda sanatçı Işılak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

HALKIMIZ MEYDANLARDA TARİH YAZDI

Sanatçı Uğur Işılak’ın verdiği konser öncesinde vatandaşları selamlayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’in tarihi boyunca vatanına, devletine ve bayrağına her zaman sahip çıktığını dile getirerek , bu uğurda da  binlerce şehit verdiğini kaydetti.

15 Temmuz’daki hainlerin darbesi karşısında  Cumhurbaşkanı ve  Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Nevşehirlilerin meydanı boş bırakmadığını söyleyen Ünver “ Hainlerce gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Meydanlarda toplanın’ çağrısı üzerine aziz kardeşlerimiz kadını ile kızıyla, geliniyle, çocuğu ile genciyle  ve dedesiyle  meydanları boş bırakmadı. Bu vatanı sahipsiz bırakmadınız, şükürler olsun bir tarih yazdınız. Hepinizden Allah razı olsun.  Her zaman tetikte olmak zorundayız. Kulağımız seste olmalı. 15 Temmuz ile birlikte yeniden Kurtuluş Savaşını kazandık önce Allah’ın,  sonra sizin sarsılmaz iman gücünüzle. Bundan sonra da Türk Milleti olarak kazanmaya devam edeceğiz inşallah. Bu birliği, dirliği, omuz omuza olma tavrını  bundan sonra da devam ettireceğiz. ”diye konuştu.

FETÖ’DEN HESAP SORULACAK
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’de alçak, şerefsiz hain FETÖ çetelerince gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Türk Milleti’nin millet olma şuuru içerisinde yüreğinde sönmeyen imanla hareket edip ,polisi ile askeri ile dünya tarihine altın harflerle yazılacak bir büyük kurtuluş mücadelesi verdiğini belirtti. Açıkgöz şöyle konuştu: “ 15 Temmuz’ da bu aziz milletin hainlere karşı verdiği mücadele ,  Çanakkale, Dumlupınar, Sakarya’da verilen kurtuluş mücadelesinden inanın farksızdı. Aziz milletimizin ülkemizi işgal etmeye kalkışan alçak, şerefsiz, hain FETÖ çetesine canıyla kanıyla karşı koydu. Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanları hiç boş bırakmadınız. Ama her zaman tetikte olacağız. Çağrı geldiğinde bu topraklar için nöbete devam edeceğiz. Bizleri birileri bu topraklarda istemiyor. Onlara diyoruz ki Biz buradayız. Bu millet için, bu vatan için, bu bayrak için buradayız. Dik duruşumuzu her zaman ortaya koymamız gerekiyordu, dün olduğu gibi bugünde, bundan sonraki dönemde de aynı duyarlılık içerisinde olacağız. Bu hainler bizden kurtulsalar bile.  Vicdan ve  tarihin azabından, Allah’ın gazabından ve cehennem ateşinden kurtulamayacaklardır. FETÖ denen hain mutlaka yaptıklarının hesabını bu millete verecek. Öyle üç beş hain istedi diye bu ülkenin bir tek çakıl taşını bile vermeyiz, gerekirse bu uğurda ölümü bile göze alırız. “dedi. Açıkgöz, ayrıca vatandaşlardan haklarını helal etmeleri isteğinde bulunarak “ Haklarınızı helal edin. Sizlerle aynı suyu, aynı havayı paylaştığım için gurur duyuyorum. Sizin yaptıklarınız tarihe altın harflerle yazılacak. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diye konuştu.
Daha sonra sevgi gösterileri  ve tezahüratlar arasında sahneye çıkan sanatçı Uğur Işılak, seslendirdiği birbirinden güzel şarkı ve  şiirlerle   büyük alkış topladı.
Nevşehirlilerin demokrasi nöbetlerindeki dik duruşuna bizzat şahit olan biri olarak her gittiği yerde bu tabloyu paylaştığını dile getirdi. Işılak : Nevşehir hain darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetlerinde Nevşehir, ülkemizin en gözde şehirlerinden birisi oldu. Buna bende şahit oldum. Demokrasi nöbetlerinde gösterdiği bu duyarlı yaklaşım inanın Türkiye’nin değişik yerlerinde konuşuluyor. Bundan ne kadar gurur duysanız azdır. Nevşehirli  vatandaşlar vatanı, devleti ve bayrağı için nöbette idi. Hepinize en içten dileklerimle kucaklıyor sevgiler sunuyorum. Biliyorsunuz daha önceden Demokrasi nöbetinize bir kez katılıp yaklaşık 1 saat süre ile gönül birlikteliğinde bulunmuştuk. O gün değerli Belediye Başkanımız Hasan Ünver’in daveti üzerine geldim, şimdi de sayın başkanımızın daveti üzerine yeniden aranızda olmanın heyecanı içerisindeyim. Genellikle ben sahnede söylemekten imtina ederim ancak gerçekten çok iyi bir belediye başkanınız var. Her daim gönlümüz şen olarak gelip,yine gönlümüz şen olarak dönüyoruz. “dedi.
Geçtiğimiz günlerde terör örgütü tarafından Van, Elazığ ve Siirt ’de düzenlenen bombalı saldırılarda şehit olanlara Allah’dan rahmet, yaralılara acil şifa dileyen Işılak, şehit ailelerine de Sabr-ı Cemil temennisinde bulundu. Işılak  “ Bu devlet, nasıl FETÖ’ nün kökünü kazıdı ise, terör örgütünün de kökünü kazıyacaktır.  Bundan kimsenin şüphesi olmasın. ”diye konuştu.
FETÖ’NÜN KÖKÜNÜ KAZINDIĞI GİBİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DE KÖKÜ KAZINACAK
FETÖ çetesinin darbe girişiminin ardından kendilerini medeni ülke olarak değerlendiren ülkelerin Türkiye’ye yönelik eleştirilerine anlamlı ve manalı bir örnekle izah eden sanatçı Işılak daha sonra şöyle devam etti: “ Biliyorsunuz 50 yılı aşkın bir zamandan beri Almanya’nın çeşitli eyaletlerinde milyonlarca Türk insanı yaşıyor. Bunlar şimdi kalksalar bir Türk Partisi kursalar ve kurdukları o siyasi parti de örneğin  16 eyaletin bulunduğu Almanya’nın Hannover’ de Aşağı Saksonya Eyaleti veya  Düsseldorf ‘daki   Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde , oradaki Türk vatandaşlarından ‘Biz burada yaşıyoruz, ekonomiye katkı sağlıyoruz, eğitimine katkı yapıyoruz, sosyal hayatın her alanında da oldukça etkiniz, bu eyaletlerde  Özerklik İlan edeceğiz”  şeklinde propaganda yapıp oy isteğinde bulunsalar ne olurdu biliyor musunuz. ? Bırakın bu partinin yöneticilerini, bu partiye maddi destek veren ve hatta daha da ileri gideyim bu oluşuma gönül verenlerinde inanın tamamını Almanya’dan sürgün ederlerdi. Dünyanın neresinde olursa olsun yaşadığı topraklara göz dikenler, farklı gözle bakanlar kim olurlarla olsunlar asla  affedilmez.  İşin gerçekte en doğalı da budur zaten. Ancak aynı Almanya, hasılı aynı Avrupa,  ülkemizin topraklarına göz diken bu alçakların   meşruiyetini kabul ediyor. Ama bizler, 40 yıldan beri devam eden bu meseleyi kendimiz çözeceğiz, hiç endişeniz olmasın. Yalnız bu noktada sadakate, bir olmaya, Çanakkale, Sakarya ,   Dumlupınar ve son olarak 15 Temmuz’daki ruha ihtiyacımız var. Bunları sağladığımız takdirde bunun da üstesinden inşallah geleceğiz.” dedi.
 Daha sonra vatan, millet ve bayrak sevgisinin dile getirildiği şarkıları söyleyen   sanatçı  Uğur Işılak, Dağlıca   şehitlerine ithaf ettiği şiirin yanı sıra Halk Ozanı Aşık Veysel’e hitaben yazdığı şiiri  seslendirdi. 
Daha sonra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir milletvekili Mustafa Açıkgöz,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, sahneye çıkarak sanatçı Uğur Işılak’a çiçek takdim etti.
TEŞEKKÜR SOFRASI KURULDU, BAYRAK VE ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITILDI
Nevşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyon  öncesinde, Diriliş Meydanı’nın 8 farklı yerinde teşekkür sofrası kuruldu. Ayrıca vatandaşlara Nevşehir Belediyesi tarafından içerisinde Türk Bayrağı,  üzerinde Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının yer aldığı ve Demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara teşekkür mesajının bulunduğu çerçeveli kartpostal ile tişört ,belediye ekipleri tarafından  dağıtıldı. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.