banner461

Yazıhüyük Kasabasında Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

Nevşehirin Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Kasabamızda Pazartesi günü akşam saatlerinde yağmaya başlayan kar Kasabamızı bir anda beyazlara bürüdü.

banner15
Yazıhüyük Kasabasında Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor
10 Ocak 2013 Perşembe 16:06

banner134
Kar yağışı vatandaşlarımızı oldukça mutlu etti.Kar yağışının  rahmet olduğunu, yaz ayının bereketli geçeceğinin habercisi olduğunu ve ekinlerin kar ihtiyacı olduğunu  belirten vatandaşlarımız kar yağışından oldukça memnun kalmışlardır.

Kasabamızda Karla mücadele çalışmalarında Yazıhüyük Belediyesine ait Grayder,Kepçe,ve traktörle; ayrıca vatandaşlarımızda Belediyesine yardımcı olma amacıyla kendilerine ait traktörlere krayder pıçağı takarak hem kendi yollarını hemde komşularının yollarının açılmasına yardımcı olmuşlardır.

Yazıhüyüklü Vatandaşlarımıza duyarlılığı ve örnek davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.Kasabamızda kar yağışı rüzgarın etkisiyle 60 cm olan yerlerde mevcuttu.Açılan yollar rüzgarın etkisiyle tekrar kapanmış olması nedeniyle Yol açma çalışmaları devam etmekte olup;yol açma çalışmaları tamamlandıktan sonra da Kasabamız ana yollarında tuzlama ve kumlama çalışmalarına başlanılacaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.