banner461

Yolcu minibüsüne kameralı takip başladı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yolcu Minibüslerine kurulan Kamera Takip Sistemi sayesinde, şoför ihlalleri, kapkaç, taciz gibi olayların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

banner15
Yolcu minibüsüne kameralı takip başladı
28 Haziran 2015 Pazar 23:59

banner517
banner134
Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde şoför ihlalleri, kapkaç, taciz gibi olayların önüne geçilmesi amacı ile yolcu araçları kamera takip sistemi ile izleniyor.

Gülşehir Belediyesi tarafından Gülşehir - Nevşehir arası yolcu taşımacılığı yapan minibüslere kamera sistemi kuruldu. Yolcuların daha güvenli seyahat etmesi ve olabilecek trafik ihlallerinin önüne geçilmesine yönelik kamera takip sisteminin kurulduğu belirtildi.

Nevşehir - Gülşehir arası taşımacılık yapan toplam 7 araca takılan kameralar ile aynı zamanda şoför ihlalleri, kapkaç, taciz gibi olayların önüne geçilmesi hedeflenirken, Gülşehir'de de başlayan uygulama ile araçlar, belediyede kurulan takip merkezinden sürekli izleniyor.


Bazı şehirlerde, yolcu taşımacılığı ve öğrenci servisi yapan araçlara takılması zorunlu hale gelen kamera sistemi, vatandaşlar ve öğrenci aileleri tarafından beğeni ile karşılanıyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.