banner461

Çocuk Hafıza Güçlendirme

banner15
Çocuk Hafıza Güçlendirme
03 Mart 2017 Cuma 11:17

banner517
banner134
Hayatımız boyunca, o kadar şey öğrenmemiz gerekiyor ki, bazen belleğimiz buna yetmiyor. Peki hafızamız bunların ne kadarını topluyor, neden bazılarımızın hafızası daha kuvvetli oluyor.

Hafızamızdaki dengelemeyi sağlayan ana faktör, unutmaya meyilli olmak yerine, öğrenmek için çaba harcamak. Bu yüzden bazılarımızın hafızası diğerlerine göre daha kuvvetli oluyor. Yetişkinlerde olduğu kadar çocukların gelişimi içinde çok önemli bir yeri olan hafızayı, günümüzde geliştirilen çeşitli hafıza oyunları ve hafıza testi ile güçlendirebilmeniz mümkün. Anne babaların hayatlarında en önemli amaçlarından biri çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak olduğu için, çocuklarının gelecekte başarılı bir hayatlarının olması için erken yaşta harekete geçmeleri gerekir. Ebeveynler, çocukların hafızalarını geliştirmek için yapboz, mantık oyunları, jenga gibi çeşitli hafıza oyunlarıyla hafızalarını geliştirmelerine yardımcı olabilirler. 3 yaşından itibaren herhangi bir spora veya müzik eğitimine göndererek çocuğunuzun hafızasını güçlendirmede etkili olabilirsiniz. Çocuğunuzu düşünmeye, sosyal beceri kazanmasına, kendine güven olgusunu kazanmasına yardımcı olmak için yaratıcı hafıza oyunlarıyla katkıda bulunabilirsiniz. Çocuğunuzda evde oynayabileceğiniz hafıza oyunları ile zamanla çocuklarınızda zeka artışını gözlemleyeceksiniz. Size sadece, çocuğunuza vakit ayırıp, seçtiğiniz oyunları uygulamak düşüyor. Bu tarz oyunlar çocuklarınızın hem beyin jimnastiği yapmalarını sağlayacak, hem de eğlenmelerini sağlayacak. Hafızaya güçlendirmeye destek olmak için günümüzde piyasaya sunulan çok çeşitli hafıza güçlendirme setleri yer almaktadır. Bu sette bulunan kitaplar ile çocukların algılama becerilerini geliştirmeye yarayan bilgileri öğrenebilir, hafıza oyunlarıyla çocuklarınızın dikkat, hafıza ve problem çözme gibi becerilerinin gelişmesine ortak olabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız hafıza testi ile çocuklarınızın gelecekteki okul başarısını da garanti altına alabilirsiniz.
Çocuğunuzun geleceğine sağlam bir yatırım yapmak, çeşitli hafıza oyunları ile hayatlarına katkıda bulunmak için, verdiğimiz bilgileri dikkate almanızı tavsiye ederiz. Ayrıntılı bilgi için http://www.basaranyayinlari.com.tr/adresini ziyaret edebilirsiniz.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.