banner461

İlk Kez Yurtdışına Seyahat Edeceklere Tavsiyeler

İlk kez yurtdışına çıkacak kişiler için pek çok soru işareti bulunur ve bu bakımdan ilk defa yaşanacak bu deneyim için çoğu kişi endişe duyabilmektedir. Yurt dışına çıkmak için öncelikli olarak resmi işlemlerin halledilmesi, ardından yolculuk planlamalarının yapılması, havaalanındaki işlemlerden geçtikten sonra uçak yolculuğunun ardından yine gidilecek ülkedeki havaalanından çıkış işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve konaklama bölgesine ulaşılması oldukça uzun bir süreci gerektirir.

banner15
İlk Kez Yurtdışına Seyahat Edeceklere Tavsiyeler
17 Ekim 2016 Pazartesi 13:39

banner517
banner134
İlk kez yurtdışına çıkacak kişiler için pek çok soru işareti bulunur ve bu bakımdan ilk defa yaşanacak bu deneyim için çoğu kişi endişe duyabilmektedir. Yurt dışına çıkmak için öncelikli olarak resmi işlemlerin halledilmesi, ardından yolculuk planlamalarının yapılması, havaalanındaki işlemlerden geçtikten sonra uçak yolculuğunun ardından yine gidilecek ülkedeki havaalanından çıkış işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve konaklama bölgesine ulaşılması oldukça uzun bir süreci gerektirir. Tüm bu süreç içerisinde kişilerin ne yapacağını bilememesi ve yeni deneyimler elde edecek olması çoğu kişi için bazen ziyaretten vazgeçilmesine dahi neden olabilmektedir. Bu tür sorunların yaşanmaması ve rahat bir şekilde yurtdışı ziyaretinizi gerçekleştirmeniz adına yurt dışına çıkmadan önce bazı öneriler almanız iyi olacaktır.

Risk Almak İstemeyenlere: Yurtdışı Turları
Ben yurt dışına çıkarken karşılaşacağım problemleri en aza indirgemek istiyorum, hatta hiçbirşeyle uğraşmak istemiyorum diyenler için birçok yurtdışı paketi bulunuyor. Sizin yapmanız gereken sadece satın almak, gerisini tur firmasına bırakın. Hangi firmadan alacağınız konusunda kararsız mı kaldınız? Prontotour’un hizmet kalitesinden emin olduğumuz için siz ziyaretçilerimize güvenle önerebiliriz.
Havaalanı Gözünüzde Büyümesin!

Yurtdışına seyahatte öncelikli olarak havaalanı deneyimi gelir. Pasaport kontrolleri çoğu kişinin çekindiği bir olay olsa da pasaport kontrollerinde herhangi bir sorun yaşamanız, işlemlerinizi doğru bir şekilde yapmanız halinde söz konusu olmayacaktır. Bu bakımdan öncelikli olarak pasaport kontrolünden geçmek ve bagaj teslimat yapmanız yeterli olacaktır. Böylece yolculuğunuz için ilk başlangıcı havayolundan yapabilirsiniz. Özellikle ilk defa gideceğiniz için herhangi bir sorun olmaması ya da yaşanacak sorunların çözümlenebilmesi adına uçuş saatiniz den en az 2 saat öncesinde havaalanına gidilmesi önerilir. Böylece ilk deneyiminiz için risk almadan ziyaretinize başlayabilirsiniz.
Uçağa binme noktasında soru işaretleri bulunan kişiler ise bu konuda da yine araştırma yapmalıdır. Uçak korkunuz varsa uçak korkunuzu yenebileceğiniz farklı yöntemleri deneyebilir ve olabildiğince rahat ve sakin kalmaya çalışarak bu sorunu aşmaya çalışmalısınız. Uçak yolculuğunun ardından yeni havaalanında ülkeye giriş yaptığınız ile ilgili kayıtların alınacağı işlemleri yaptırmanız gerekmektedir. Burada da yeni pasaport kontrolü ve ardından bagaj teslimatı yapılmalıdır. Bagajınızı alarak havaalanından ayrıldıktan sonra ise konaklama bölgesine gitmeniz yeterli olacaktır
İlk defa yurtdışına çıkacak kişilerin özellikle yolculuk öncesinde ki yol hikayesi bu şekilde gerçekleşmektedir. Fakat yolculuk dışında da pek çok farklı kriter bulunur. Buna göre kişilerin yolculuk dışında gidilecek olan bölgede yapılacak etkinliklere göre de özel önlemler alması gerekebilir.
Mevsimi Es Geçmeyin

Öncelikli olarak mevsim düşünülmelidir. Bagajın bölgeye uygun bir şekilde hazırlanması, mevsim açısından herhangi bir sorun yaşanması önleyecektir. Bunun yanı sıra ulaşım için kullanacağınız kartlar, bölgede hangi para biriminin kullanılacağı, banka hesabına ihtiyacınızın olup olmayacağı yolculuk öncesinde düşünülmesi gereken en önemli detaylar arasında yer alır. Bu bakımdan yolculuk öncesinde yapacağınızı bu incelemeler ile birlikte tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ülke ziyareti sırasında sorunsuz bir şekilde ziyaret yapmanızı sağlar.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.