İslam Dininde Engelli ve Yaşlıların Kıymeti


Mehmet Adem Karadaş

Mehmet Adem Karadaş

Okunma 14 Ocak 2021, 00:03

İslam Dininde Engelli ve Yaşlıların Kıymeti...
Ne güzel bir dinimiz var ve bizler bu mükemmel dinin mensuplarıyız Elhamdulillah.
İslam dininde müslümanlar için uzvunu kaybetmiş (engelli), hastalanmış kişilere müjdeler veriliyor; yeter ki bizler başımıza gelen hastalıklara şikayetçi olmayalım, tevekkül edelim ve Hayrın ve Şerrin Allah'tan geldiğine iman edip Hamd edelim.
Geçmişten günümüze Engelli olmak ve ölümcül yada kronik hasta olmak her zaman sıkıntılı ve zordur elbette lakin bu dünya sınav dünyasıdır ve insanoğlu dünyaya gönderilmesinin sebebi sınava tabi olması değilmi zaten?
Bizler mallarımızla, canlarımızla ve çocuklarımızla sınava tabi tutuluyoruz ve her kişi farklı bir sıkıntı içerisindedir.
Madem sınav halindeyiz ve her halimize Şükürler olsun demek düşüyor bizlere.
Uzvunu kaybetmiş (engelli) veya hastalıklarla mücadele ederken haline şükredenler ne şanslı insanlar Allah katında, zira o kişiler sınavı kazananlardır.
Hastaya verilen bir bardak suyun sevap ağırlığını mahşerde teraziler tartmayacak diyor Alim, demekki sadece engelli ve hastalar değil, yanı başında ve etrafındaki herkes sınav halinde ve bizler o sınavları kazananlardan olalım inşaAllah.
Dinimizde dua ederken bile hastalar ayrı tutulmuş ve hastanın hastaya ettiği dua kabul olur ve geri çevrilmez diyor dinimiz, Rabbim hastanın duasını üst mertebe görüyor ve biz engelli, hasta ve yaşlılar olarak Rabbimin nazarında çektiğimiz acıların ve sıkıntıların karşılığı olarak duası kabul olanlardan isek Şükürler olsun iyiki engelliyiz, iyiki hastayız ve iyiki yaşlıyız demek gerekmez mi dostlarım?
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.