banner461

Nevşehir'den Hacı Bektaş Veli Dergahı duvarına yazılan yazıya tepki

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde Hacı Bektaş Veli Dergahı duvarına sprey boya ile yazılan yazıya, vatandaşlar tepki gösterdi.

banner15
Nevşehir'den Hacı Bektaş Veli Dergahı duvarına yazılan yazıya tepki
14 Ekim 2021 Perşembe 20:45

banner517
banner134

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde Hacı Bektaş Veli Dergahı duvarına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından sprey boya ile yazılan yazıya ilçe sakinleri ve Nevşehirli vatandaşlar tepki gösterdi. 

Dergah duvarına yakışmayacak şekilde yazının yazılmasına tepki gösteren Nevşehirli vatandaşlar, bu yazıyı yazan kişi veya kişilerin tespit edilmesini istedi.

Duvar yazısına tepkili bir vatandaş, "Kendini bilmez ve aile terbiyesi almamış bir kişiden başka kim olabilir ki. Cami, mescit, dergah gibi ibadethanelerin duvarına böyle bir yazı yazılır mı. Bu yazıyı yazanlar şizofren veya hastadır. Halkın devamlı geçtiği ve görebileceği bir yere bu tür yazının yazılması hiç hoş bir görüntü değil. İnsan birazcık duyarlı olur" dedi.

Yazıyı yazan kişi yada kişilerin cezalandırılmasını isteyen vatandaşlarımız, "Bu yazıyı yazanlar cezasız kalmasın. Bu şekilde yazı yazıp hiçbir şey olmamış gibi sırtını dönüp gitmesinler. Bu yazıyla tüm Nevşehir halkına büyük bir terbiyesizlik yapılmıştır. Yakınlarda muhakkak kamera vardır. Yetkililerden bu konuyu araştırmalarını, bu yazıyı yazan kişi veya kişilerin bir an önce tespit edilerek gerekli cezayı almalarını istiyoruz" diye konuştu.

Hacıbektaş Kaymakamı İbrahim Engin Şenay'da, Hacı Bektaş Veli Dergahı duvarına yazılan yazıya tepki gösterdi.

Kaymakam Şenay yaptığı açıklamada ; ”Hiçbir yapıya fotoda gördüğünüz çirkinlik yakışmıyor, dergahımıza ise hiç ama hiç yakışmıyor, bu şekilde mirasımıza , değerlerimize zarar veren insanları ciddi bir şekilde uyaralım, kolluk birimlerine bildirelim. Gerekeni biz tüm yasal mevzuatı kullanarak yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın. Dergahımız duvarlarındaki çirkin görüntüler en kısa sürede giderilecektir. Tüm hemşehrilerime hassasiyetleri için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Hacıbektaş
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.