banner461

Nevşehir'in Yöresel Ürünleri 11. Yörex Yöresel Ürünler Fuarı'nda...

Yöresel ürünlerin tanıtıldığı 11. Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde açıldı.

banner15
Nevşehir'in Yöresel Ürünleri 11. Yörex Yöresel Ürünler Fuarı'nda...
20 Ekim 2021 Çarşamba 12:31

banner517
banner134

YÖREX 11. Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılışı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM eski başkanı Cemil Çiçek, milletvekilleri, belediye başkanları, Türkiye’nin dört bir yanından Antalya'ya giden oda-borsa başkan ve yönetimleriyle gerçekleştirildi.

Geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen Yöresel Ürünler Fuarı (20-24 Ekim) Antalya’da kapılarını ziyaretçilere açtı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic.A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, NTB Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Ürgüp Ticaret Odası Başkanı Ahmet Aydın'ın da katılımıyla açılışı gerçekleştirilen YÖREX, 81 ilden binlerce yöresel ürünü ziyaretçiyle buluşturuyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteği ve Antalya Ticaret Borsasının (ATB) organizasyonuyla bu yıl 11.'incisi düzenlenen fuara Nevşehir Yöresel Ürünleri'nin damgasını vurması bekleniyor.

Nevşehir standında coğrafi işaretli Nevşehir Kabak çekirdeğinden, Kuru üzüme, Pekmez'den Un'una, Köftürden lokuma kuruyemişe kadar çok sayıda Nevşehir yöresel ürünleri sergileniyor. Ayrıca standda Nevşehir ve Kapadokya da tarihi ve doğal güzellikleriyle tanıtılacak.

“NEVŞEHİR İŞLETMELERİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR İMKAN”

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Ürgüp Ticaret Odası’nın ortaklaşa katılımı ile ilimiz yöresel ürünlerinin ve turizm değerlerinin 5 gün boyunca tanıtımı gerçekleşecek olan Yörex fuarı için açıklamada bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, YÖREX Fuarının yöresel ürünler alanında dünyanın sayılı fuarlarından biri olduğunu ve burada ürün tanıtımı ve ikili iş görüşmelerinin Nevşehir ve iş dünyası için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Salaş; “TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun büyük önem verdiği ve her yıl bizzati olarak katılım sağladığı YÖREX ülke genelinde yöresel ürünlerin tanıtıldığı ve büyük iş bağlantılarının sağlandığı çok önemli bir platform haline geldi. NTB olarak bizde YÖREX’e her sene olduğu gibi bu sene de NTSO ve Ürgüp TSO ile birlikte katılım sağladık. Nevşehir standımızda, Coğrafi Tescilli ürünlerimiz başta olmak üzere yöresel ürünlerimizin değerini artırmaya ve Kapadokya'mızın da tanıtımına gayret göstereceğiz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.