banner461

Şanlıurfa Ateşi Sıra Gecelerinden Nevşehir’de Muhteşem Gece

Şanlıurfa’nın en önemli geleneksel değerlerinden olan ‘sıra gecesi’ Nevşehirliler ile buluştu.

banner15
Şanlıurfa Ateşi Sıra Gecelerinden Nevşehir’de Muhteşem Gece
17 Kasım 2019 Pazar 22:32

banner134

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl 1.’si düzenlenen Kültür ve Sanat Günleri kapsamında ilk program Nevşehirli vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Yöresel Urfa kıyafetleriyle Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alan Şanlıurfa Ateşi Sıra Geceleri Grubu salou hınca hınç dolduran katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Seslendirdikleri yöresel türkülerin yanı sıra davul-zurna eşliğinde katılımcıları coşturan grup, gösterdikleri başarılı performanslarıyla da türkü severlerden büyük alkış aldı.

Grubun söylediği türkülere eşlik eden katılımcılar, gece boyunca  davul ve zurna eşliğinde hep birlikte halay çekip gönüllerince eğlendiler.

Ayrıca, Urfa Sıra Gecesi eşliğinde katlım gösteren Nevşehirli vatandaşlara çiğ köfte ikram edildi.

AK PArti Nevşehir Milltvekili Yücel Menekşe yaptığı açıklamasında; "Nevşehir Belediyemiz tarafından düzenlenen kültür etkinlikleri kapsamında, Kültür Merkezimizde Urfa Sıra Gecesi Programında hemşehrilerimizle buluştuk. Geceye özel yaptığımız çekilişle hemşehrilerimize bölgemizin eşsiz güzelliklerini havadan görmeleri için balon turu, kara yolu ile gezmeleri için Big Bus otobüs turumuzu hediye ettik. Bu güzel programı düzenleyen Belediye Başkanımız Rasim Arı ve emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.