banner461

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Belada çiftinin nikah şahidi oldu

Hatice ve Nurullah Enes Belada Çiftinin Nikâh şahitliğini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yaptı.

banner15
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Belada çiftinin nikah şahidi oldu
25 Temmuz 2020 Cumartesi 23:45

banner517
banner134

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanı Başdanışmanı Ahmet Belada'nın oğlu Nurullah Enes Belada ile Hatice Denizler'in nikâh törenine katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Başdanışmanı Ahmet Belada'nın değerli oğlu Nurullah Enes Belada ile Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi Okul Müdürü Rauf Denizler'in kızı Hatice Denizler Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (Kongre Merkezi) Damat İbrahim Paşa salonunda kent protokolünün katılımıyla düzenlenen sade bir törenle dünya evine girdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hatice ve Nurullah Enes Belada Çiftini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Ayrıca nikah törenine, Nevşehir Valisi İnci Seer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları Bektaş Demir, Ersan Erkut, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, İl Özel İdare  Genel Sekreteri Kamil Duru, Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Kavak bir önceki dönem Belediye Başkanı Celal Yiğit ile birlikte Daire Müdürleri, STK Başkanları, Nevşehir İş Dünyası, Eğitim ve Siyaset Camiasını buluşturan nikah töreninde Hatice ve Nurullah Enes Belada çifti birlikte bir ömre “Evet” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Başdanışmanı Ahmet Belada'nın oğlunun nikâh töreninde, Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya genç çiftin nikahını kıyarken, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ile Hayriye Denizler ve Müzeyyen Gültekin şahitlik yaptı.  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, nikâhın kıyılmasının ardından evlilik cüzdanını geline verdi.

Nikâh töreninde konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya; "Evlatlarımıza hayırlı, mutlulukla dolu uzun bir ömür diliyorum. Çevrelerine örnek bir aile olsunlar inşallah." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ta, genç çifte “nikâhınız ve ömrünüz hayırlı, uğurlu, bereketli ve mübarek olsun” diyerek, evlilik cüzdanını gelin hanıma takdim etti.

Merasim sonrasında kısa bir konuşma yaparak çifti kutlayan Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'de, Belada ve Denizler ailelerimizin biricik evlatları, Nurullah Enes & Hatice çiftimizin mutluluklarına Diyanet İşleri Başkanımız Sn Ali Erbaş Hocamızın teşrifleri ve değerli konukların katılımıyla şahitlik ettik. Genç kardeşlerimize; yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ışığında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in örnekliğinde hayırlı, bereketli iki cihan saadeti diliyoruz.‬" dedi.

Nikah töreni okunan Kuranı Kerim tiaveti ve dua ile tamamlandı.

Genç çiftimize, iki cihan saadeti diliyoruz.‬

Düğün töreni sonrası FİB Haber Merkezimize aile büyüğü adına açıklamada bulunan Damat Nurullah Enes'ın Babası Diyanet İşleri Başkanı Başdanışmanı Ahmet Belada'da; "Bu güzel günümüzde evlatlarımızın düğün töreninde bizleri yalnız bırakmayarak davetimize icabet eden tüm eş, dost, akraba ve yakınlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

FİB HABER MERKEZİ olarak Hayatlarını birleştiren Hatice ve Nurullah Enes BELADA genç çiftimizi kutluyor, bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.