banner461

Gazeteci Alkan İlk Kitabını Nevşehir Valisi Becel’e Hediye Etti

Anadolu Ajansı (AA) Nevşehir Temsilcisi Behçet Alkan, “İleri Karakol: Türkmen Dağı” isimli ilk kitabını,Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’e hediye etti.

banner15
Gazeteci Alkan İlk Kitabını Nevşehir Valisi Becel’e Hediye Etti
27 Nisan 2021 Salı 17:21

banner517
banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Anadolu Ajansı Nevşehir Muhabiri Behçet Alkan'ı makamında kabul etti. Ziyarette Alkan, Vali Becel'e yeni çıkardığı 'İleri Karakol Türkmen Dağı' isimli kitabını takdim etti.

Uzun yıllar haber ve belgesel çekimlerinin yanı sıra farklı ülkelerde savaş muhabirliği görevi de yapan AA Nevşehir Temsilcisi Behçet Alkan, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’i makamında ziyaret etti. Alkan ziyaretlerinde, Suriye’de devam eden savaş boyunca savaş muhabiri olarak görev yaptığı sınır ötesinde karşılaştığı olayları konu aldığı ve ilk kitabı olan  “İleri Karakol: Türkmen Dağı” kitabını imzalayarak Vali Becel’e hediye olarak takdim etti.

Suriye’de savaş muhabirliği görevi yürüttüğü süreci içerisinde karşılaştığı ve kendisini etkileyen olaylara dair Vali Becel’e bilgi veren Alkan,  kitaptan elde edilen gelirleri ise savaşta anne-babasını kaybetmiş yetim çocukların yararına kullanılması amacıyla insani yardım vakfına devrettiğini söyledi.

Alkan’a ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilk kitabının da hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Becel ise, özellikle savaşı ve ortaya çıkardığı mağduriyetleri bire bir yaşayarak ve görerek kaleme alan Alkan’a kitaptan elde edilecek geliri de savaş mağduru yetim çocuklar için bağışlamasından dolayı da ayrıca teşekkür etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.