banner461

Romanya Televizyon Yarışması Kapadokya'da çekiliyor

Romanya'da bir televizyonda yayınlanacak 'Asya ekspresi' isimli yarışmanın çekimleri Nevşehir Kapadokya Bölgesinde yapılıyor.

banner15
Romanya Televizyon Yarışması Kapadokya'da çekiliyor
14 Haziran 2021 Pazartesi 15:35

banner517
banner134

Romanya’da bir televizyonda yayınlanacak “Asya ekspresi” isimli yarışmanın çekimleri Nevşehir Kapadokya Bölgesinde yapılıyor.

Kalabalık bir grup ile Kapadokya bölgesine gelen Romanyalı ekip Nevşehir'in en gözde tatil merkezleri Avanos, Ürgüp ve Göreme'de yoğun bir şekilde çekimler gerçekleştiriyor.

Ürgüp'ten otostop yaparak Avanos ilçesine gelen Romanyalı yarışma ekibi burada Avanos semt pazarında bulunan Ekonomik balıkçılığa ait tezgahta Murat Çevikler ile çekimler yaptı.

18 yarışmacının katıldığı yarışma çekimlerinin Türkiye’de Edirne’den başlayıp Nevşehir Kapadokya bölgesi ve değişik il ve ilçelerde yapıldıktan sonra Karadeniz’den Gürcistan’a geçilip orada da çekimlerin yapılacağı öğrenildi.

Çok sayıda kameraman ve görevlinin yer aldığı yarışma dizisinin Nevşehir ve bazı turistik ilçeleriyle Kapadokya çevresinin tarihi ve turistik yörelerinin Romanya’da ve Balkan ülkelerinde tanıtımın da etkili olması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.