banner461

Ömer Ay: 'Rasim Arı'nın o açıklaması doğru değildir...'

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay düzenlediği basın toplantısında Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın istifa iddiasına yönelik açıklamalarda bulundu.

banner15
Ömer Ay: 'Rasim Arı'nın o açıklaması doğru değildir...'
27 Ocak 2021 Çarşamba 11:15

banner517
banner134

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay düzenlediği basın toplantısında Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın istifa iddiasına yönelik açıklamalarda bulundu.

İşte İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay'dan, Rasim Arı açıklaması...

Rasim Arı'nın o açıklaması doğru değildir....

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti; "Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Rasim Arı’nın “ilimizde devam eden kongre süreci ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere gittiğim Ankara’da, belediyemizde devam eden yolsuzluk ve rüşvet soruşturması hakkında bir görüşme olmamıştır” şeklindeki açıklaması doğru değildir.

Böyle bir açıklamanın niçin yapıldığını tahmin etmek zor olmasa gerektir. Sayın Arı Ankara’ya çağrılmıştır, konu eski başkan Hasan Ünver ve belediye çalışanları hakkında yürütülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıdır, Belediye başkanlığından istifası istenmiş ve Başkan Arı bu talebe karşı direnmiş ve Başkanlıktan değil, Ak Partiden istifa dilekçesi bırakarak Nevşehir’e dönmüştür.  

Soruşturmada son aşamaya gelinmiş, tamamlanmak üzeredir. Çok büyük yolsuzluklara ulaşılmış ve geçen hafta eski belediye başkan yardımcılarının da ifadeleri alındıktan sonra büyük telaş başlamıştır. Sadece belediye çalışanları değil bazı Ak Parti yöneticilerinin de bu kapsamda soruşturmaya dahil edilecekleri anlaşılmaktadır.

Nevşehirlilere düşen Rasim Arı’ya sahip çıkmaktır.

Bu soruşturmayı Rasim Arı başlatmamıştır. Başlangıcı 2018 lere uzanmaktadır. Rasim Arı’nın soruşturmayı durdurma ve suç delillerini karartma şansı da yoktur. O halde Rasim Arı’dan ne istenmektedir.

Rasim Arı, Milletvekilleri ve Ak Parti il yöneticileri tarafından istenmediği halde başkan adayı yapılmış, seçildikten sonra Nevşehir Belediyesinin rantını paylaşanların rantı kesilmiştir. Ayrıca Rasim Arı’nın cevval, zeki ve çalışkan kişiliği rantiyecileri komplekse ve siyasi geleceklerini tehlikeye sokmuştur. Bir kıskançlık ve siyasi linçle karşı karşıyadır. Başkanlıktan istifa, Ankara’da bakanlıklarda görevlendirme tekliflerini reddederek ilk adımı doğru atmıştır. Direnirse kazanacak, teslim olursa kaybedecek ve siyasi hayatı bitirilecektir.

Soruşturma Savcılığı davayı açınca Nevşehirliler dilini yutacaktır. Ben 300 milyon demiştim. Meğer çok daha fazlaymış. Bunlar açığa çıkacaktır. Ama Nevşehirlilere düşen Rasim Arı’ya sahip çıkmaktır. Ben kendisini bir yıldır tanıyorum ve milli görüş geleneğinden geldiğini biliyorum. Ama olaya asla parti taassubu gözüyle bakmıyorum. Haksız bir uygulamaya maruz bırakılmıştır ve desteklenmesi belediye meclisi üyelerinden başlayarak bütün Nevşehirlilerin vicdani sorumluluğudur. Nevşehirlilerin neme lazım; Belediye Meclis üyelerinin ise şahsi bazı hesaplar içine girmeleri asla doğru ve ahlaki değildir. 

Hızla gelişerek ve güçlenerek İktidar yürüyüşünü sürdüren İYİ Parti Rasim Arı’yı desteklemektedir, doğru adımlarının arkasında kale gibi duracaktır. Süreç sonunda Ak Parti ile ilişkilerinin sonlanması halinde İYİ Partiye davetimiz de devam etmektedir.

Haber: Mustafa Ferveren


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.